Klec spadla – trestné činnosti se mladíci na Trutnovsku dopouštěli opakovaně

Klec spadla – trestné činnosti se mladíci na Trutnovsku dopouštěli opakovaně

2215
Sdílejte

V těchto dnech policejní komisař zahájil trestní stíhání proti dvojici mužů ve věku 21 a 18 let a obvinil je z přečinu krádež spáchané vloupáním (dílem ve stádiu pokusu) a přečinu poškození cizí věci.

Obviněným klademe za vinu, že se na Trutnovsku v období od března do začátku května letošního roku společně dopustili celkem v šesti případech majetkové trestné činnosti. Násilím se měli vloupat do dvou obchodů s potravinami, přičemž v obou případech poškodili výlohu. Dále násilně vnikli do jednoho baru a restaurace. Objektem jejich zájmu se také stala pokladna bobové dráhy a objekt půjčovny lyží a snowboardového vybavení, kam se pokusili rovněž násilně vloupat, avšak neúspěšně. Při své nezákonné činnosti muži z objektů odcizili převážně drogistické zboží, nealko nápoje, cigarety, tabák, dobíjecí karty telefonních operátorů a finanční hotovost. Rovněž napáchali škodu i poškozením výloh, vstupních dveří a v jednom případě i okna. Uvnitř jedné provozovny měli dokonce rozbít několik kusů skleněného a porcelánového nádobí. Předběžná škoda se tak celkově vyšplhala na téměř 40 tisíc korun.

Starší muž se v průběhu března navíc dopustil ještě dalších dvou vloupání, když nejdříve na autobusovém nádraží ve Vrchlabí vykopl uzamčené dveře úklidové komory. Uvnitř měl následně odcizit košťata, lopaty, keramické umyvadlo a několik prázdných i plných pivních lahví. V druhém případě měl vypáčit v Trutnově dveře na veřejných toaletách a ze dveří odcizit mincovník s drobnými mincemi. Poškození si vyčíslili škodu na necelých 6 tisíc korun.
Policisté muže zadrželi na základě provedených šetření po přechozím souhlasu státního zástupce. Při zadržení u nich pak zajistili několik kusů odcizených krabiček cigaret a balení tabáku. Ke svému jednání se následně při výslechu doznali.

V současné době je mladší z dvojice stíhán na svobodě a v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Druhý obviněný je stíhán vazebně. Rozhodl o tom soudce Okresního soudu v Trutnově, který přihlédl i k tomu, že muž byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen. Vzhledem k tomu, že porušil soudem uloženou podmínku, hrozí mu v případě odsouzení až tříletý pobyt za mřížemi.
zdroj: PČR