Hradozámecká noc – hospital Kuks – sobota 25. srpna 2018

Hradozámecká noc – hospital Kuks – sobota 25. srpna 2018

1869
Sdílejte

Historicky první Hradozámecká noc na Kuksu! Konečně si můžete udělat jasno a dozvědět se, jak je to v Kuksu se zámkem. Připraven je pro Vás celodenní program.

Od 10 do 16 hodin jsou pro děti připraveny tvořivé dílny. Těšit se můžete na poutavé vyprávění o sochách Ctností a Neřestí, děvčata jistě ocení kurz barokního odívání a chlapci se mohou proměnit v barokní architekty. Tvořivé dílny najdete v hájku pod hospitálem, na terase před kostelem a na nádvoří. V případě nepříznivého počasí se přesuneme do divadelního sálu na nádvoří. Všechny tvořivé dílny pro děti jsou zdarma.

Večerní program vypukne v 19:30, kdy začnou komentované prohlídky hospitálu s podtitulem „Od hrobky po půdu“. Podíváte se do rodové hrobky Šporků, kostela Nejsvětější Trojice, historické lékárny U Granátového jablka, ale hlavně jsme se rozhodli ukázat vám místa, kam byste se běžně neměli šanci podívat. Prozkoumáme noční hospitál skrz na skrz. Vezmeme vás i na půdy u kostela, do tajuplných místností, promítneme zajímavý dokument z historie hospitálu a povíme, co víme o kukském zámku. Prohlídka bude trvat cca 80 minut, vstupné činí 120 Kč pro dospělé, snížené vstupné 80 Kč platí děti, studenti a senioři. Vycházet budeme v pravidelných intervalech od 19:30 až do 22:30. Vstupenky budou k dostání v pokladně hospitálu.

Během dne i večera se můžete kulturně obohatit na multižánrovém festivalu barokního umění Theatrum Kuks. Tento program probíhá nezávisle na Hradozámecké noci.

I večer můžete nakoupit sušené bylinné směsi, sušené ovoce, čaje, ovocné šťávy a sirupy, medovinu, tinktury, pro děti ovocná lízátka (např. z arónie), hraběcí čokoládu a mnoho dalšího v Bylinkářství na nádvoří hospitálu.

Celá Hradozámecká noc vyvrcholí nočním pochodem při svíčkách k zámku. Na cestu vyrazíme v 23:00 z terasy před kostelem Nejsvětější Trojice.

Podívejte se na přehled hradů a zámků zapojených do této akce během soboty 25. srpna 2018 na území východních Čech