Hradec udolal Kladno až v prodloužení – report z hokejového utkání

1953
Sdílejte

První čtvrtina Tipsport Extraligy je za námi. Hradecký Mountfield se drží na průběžném 6. místě, má za sebou série výher i proher a dokonce doplnění trenérského týmu. Před týdnem vedení zareagovalo na neuspokojivé výsledky, k týmu se připojil známý Vladimír Růžička. Ten tvoří s Tomášem Martincem rovnocennou trenérskou dvojici. Do Hradce v úterý mířil nováček extraligy, Rytíři Kladno. Dorazili i s Jaromírem Jágrem v sestavě. Tohle jméno evidentně stále táhne, na hokej si totiž našlo cestu 6890 diváků, bylo vyprodáno. Kladno si nevede špatně, nachází se na 12. místě tabulky.

Do utkání vstoupilo lépe Kladno, dostávalo se do tlaku a vytvořilo si několik šancí. Všechny pokusy ale skončily na Mazancovi v brance. Do vedení naopak mohli jít domácí, když Lukáš Cingel jel sám na kladenského gólmana Godlu, ale ani ten neuspěl. Hra se srovnala, oba brankáři zažívali těžké chvilky. Michal Barinka svým pokusem nastřelil horní tyč. I Hradec se snažil, ale žádnou šanci si nedokázal vytvořit. V závěru mohl skórovat Valský, i jeho rána orazítkovala tyčku.

Druhá třetina začala opatrněji, objevila se řada nepřesností a žádné velké šance. Rytíři dostali k dispozici přesilovou hru, ve které gól nevstřelili. Na straně Mountfieldu měl na holi otevření skóre Matěj Chalupa při úniku i Matěj Paulovič v akci 3 na 2, ale oba pokusy vychytal Godla. I po 40 minutách hry se šlo do kabin za bezgólového stavu.

Hned začátek třetí třetiny to ovšem mohl změnit. Hradečtí dostali obrovskou možnost, dvouminutovou přesilovku 5 na 3. I přes velký tlak tuto možnost trestuhodně nevyužili. Trest přišel brzy. Kladno dostalo k dispozici přesilovou hru, ve které po pár vteřinách Reway nabil na modrou Bradymu Austinovi a jeho pumelice se zastavila až v síti – 0:1. Hradec se těžko dostával do šancí, nakonec ale vyrovnal. Také v přesilové hře po pěkné kombinaci zakončil Rudolf Červený – 1:1. Utkání tedy skončilo nerozhodně, následovalo prodloužení.
V něm byl aktivnější Hradec, dvě minuty před koncem se dostal do tlaku a Mislav Rosandič na druhý pokus dorazil puk za Godlu – 2:1.
Hradec tedy udolal Kladno až v prodloužení. Do tabulky si připsal dva body ale vzhledem k ostatním výsledkům klesl na 7. místo. Čekají ho ještě dva zápasy, pak následuje reprezentační přestávka. V pátek zajíždí na led Plzně a v neděli přivítá doma Pardubice. Pokud se vám nechce tlačit se na stadionu a kupovat lístek, tak derby bude živě vysílat ČT SPORT. Utkání začne v 18:00.