Hradec ostudně ztratil dobře rozehraný zápas a padl s Litvínovem – report...

Hradec ostudně ztratil dobře rozehraný zápas a padl s Litvínovem – report z utkání

2086
Sdílejte

Tipsport Extraliga se pomalu chýlí ke konci. Dnes bylo na programu už 47.kolo, které mimo jiné zahrnovalo i zápas mezi Hradcem Králové a Litvínovem. Mountfield po reprezentační přestávce vyhrál na Spartě, ale následně prohrál v Brně i Třinci, odkud si navíc přivezl ostudný debakl 0:6. Nachází se stále na 8. místě. Litvínov je na tom ještě hůře a jde mu doslova o život. Spodní patra tabulky jsou velmi vyrovnaná, takže každý zápas znamená pro Pardubice, Kladno a právě Litvínov hodně. Poslední tým totiž sestupuje.
Hned ze začátku utkání byla na hostech vidět nervozita. Té se rychle snažil využít Mountfield svou aktivitou, Matěj Chalupa se dostal do úniku, ovšem trefil jen tyčku. Po další akci už bylo veseleji, když se po slibné nahrávce Miškáře prosadil pod víko Lukáš Cingel – 1:0. Aréna se dostávala do varu, domácí na ledě dominovali. Po chvíli ujel do dalšího úniku Petr Koukal, který také orazítkoval tyčku. Někteří fanoušci se už radovali z gólu. Jenže hned z další akce se už mohli radovat oprávněně, při přesilovce tečoval Eklundovu ránu Aleš Jergl – 2:0. Hradec měl velkou převahu, ale nebyl bezchybný. Po obrovském zaváhání na modré se dostali do akce Helt s Jarůškem a druhý jmenovaný zasunul puk za bezmocného Mazance – 2:1. Od této chvíle hra upadávala, obě mužstva se snažila soustředit na zlepšení obrany. Přesto ke konci třetiny vyrazili do útoku Jergl s Kevinem Klímou a po krásné kombinaci vyšachovali Januse, Klíma zakončil do odkryté klece – 3:1.

Do prostřední části vstoupil Litvínov v početní převaze, kterou ovšem nijak nevyužil. Celkově velmi ubylo útočných akcí, hromadily se chyby a nepřesnosti na obou stranách. Do slibné příležitosti se dostal hostující Říha, Baránek nebo domácí Lev, jenže skóre nezměnili. Stále trvala mírná převaha Hradce, ale ani Litvínov se odmítal vzdát. Následně začal vyvíjet čím dál větší tlak, který korunoval snížením. Střelu Michala Moravčíka totiž 20 sekund před koncem třetiny dorazil do sítě Tomáš Pospíšil – 3:2.
Do třetí třetiny trenér Růžička změnil pořadí formací a tato taktika mu vyšla. Hned v prvním střídání totiž Klíma a zakončující Perret předvedli parádní kombinaci a navýšili vedení – 4:2. Chvilku se zdála krize domácích zažehnána. Jenže Verva nesložila zbraně. Po další trestuhodné chybě hradecké obrany trest opravdu přišel. Samson Mahbod se zmocnil kotouče a nemilosrdně propálil Mazance – 4:3. Po krátké přestávce tedy pokračovalo drama. Atmosféra v hale o několik minut později ještě zhoustla. Ze strany Hradce totiž byla vidět nervozita a po další chybě objel Mahbod branku a Jarůšek zakončoval – 4:4. Zbytek třetiny se za místy poměrně výrazného pískotu domácích fanoušků dohrál v klidu, mužstva se soustředila na obranu a dovedla zápas do prodloužení.
Mohlo být hotovo po pár sekundách, nejdříve Pospíšil a následně i Lukeš měli na holi vítězství Vervy, které jim ale ukradl dobře chytající Mazanec. Hradec v prodloužení nepředvedl prakticky nic a šlo se tedy na nájezdy.
A v nich dominoval Litvínov. Mezi betony zasunul puk nejdříve Viktor Hübl, následně se trefili po skvělých akcích Lukeš a Jarůšek. Z hradeckých se netrefil nikdo a tak Litvínov nakonec porazil Hradec 5:4 po nájezdech.

Mountfield tedy ostudně ztratil dobře rozehraný zápas a sám si zkomplikoval život. Díky vítězství Olomouce se totiž dostává na 9. místo. Naopak Vervě se 3 body velmi hodí v boji o záchranu extraligy. Hradec to ani nadále nebude mít vůbec jednoduché, v neděli vyjíždí do Mladé Boleslavi, v úterý na led Litvínova (zde se jedná o dohrávku 34. kola) a v pátek na led Karlových Varů.