Holické pivní slavnosti – sobota 20. srpna

Holické pivní slavnosti – sobota 20. srpna

2250
Sdílejte

Přijďte se dobře pobavit a popít na Holické pivní slavnosti v sobotu 20. srpna od 14 hodin. Akce je pro Vás připravena v prostranství kulturního domu

PROGRAM:

burza sběratelů
soutěže
program pro děti
pestrý hudební program
bohaté občerstvení

DECHOVÝ ORCHESTR KULTURNÍHO DOMU HOLICE
www.dokd.cz

Dechový orchestr Kulturního domu Holice je hudební seskupení, které navazuje na tradici dechové hudby ve třetím největším městě pardubického okresu, jež sahá až do 30. let 19. století. Největší rozmach tohoto tělesa nastal v polovině 80. let 20. století pod taktovkou dirigenta Jaroslava Kocourka. Od roku 2012 je uměleckým vedoucím ansámblu Mgr. art. Ondřej Lisý, supervizorem pěvecké sekce zpěvaček pak Magdalena Vlasáková. Kapela hraje tradiční českou a moravskou dechovku, občas zabrousí i do světa operety či populární hudby.

FACTORIAL! ORCHESTRA
www.factorial.eu
Factorial! Orchestra je big band z Hradce Králové zaměřený na moderní hudební žánry, jejichž pojetím se snaží přiblížit bigbandovou a  jazzovou hudbu mladším posluchačům. Těžištěm repertoráru jsou aranže skladeb uměleckého vedoucího Zdeňka Boreckého především v rytmu funky, latiny, popu, jazzu a rock’n’rollu.

Big band je složen z mladých amatérských i profesionálních muzikantů z Východních Čech s věkovým průměrem 24 let. V roce 2015 byla vydána první studiová nahrávka 2015! [čti 2015 faktoriál]. Factorial! Orchestra je pevnou součástí královéhradecké klubové i festivalové scény, vystupuje také na  městských akcích po celých Východních Čechách, občas zavítá do Prahy, či jiných koutů regionu středoevropského

ALŽBĚTA
www.alzbeta.org
Kapela Alžběta znovuvznikla v polovině roku 2011. Hraje převážně vlastní autorské skladby,dále písně, které její členové složily v bývalých kapelách nebo v staré Alžbětě, kde většina z nich hrála a stále se vytvářejí nové vlastní písně. V playlistu zde jsou zařazeny skladby, které skládají průřez působení členů od staré Alžběty přez Epitaf až po nové a první a druhé CD znovuobnovené Alžběty a to od nejnovějších až po nejstarší

VOLANT
www.volant.cz
ska-punk rock se specifickým humorem a saxofonem

Ošklivou lest potřebovala pardubická kapela Volant k tomu, aby se před sedmnácti lety, několik chvil po svém regulérním založení, definitivně stala punkovým tělesem. Bylo to na festivalu plném anarchisticky laděných návštěvníků a z nevole publika se vylhala tím, že svůj první hit „Sněženky a bledule“ uvedla jako nikdy nevydanou skladbu od Sex Pistols. Od té doby se to s Volantem táhne, přestože se svým pojetím spíše otírá o tvorbu písničkových kapel.

Charakteristickým rysem zvuku Volantu je saxofon v rukou Zdeňka Maška, který doplňuje a oživuje jinak klasické kytarové obsazení. Od roku 1996 nahráli 5 alb, za oficiální desky lze ale považovat až „Paramo, semtín, pervitin“, „Točte se pankáčové!“ a „Hogo Pogo“ vydané u havlíčkobrodského labelu Cecek records. v dubnu roku 2009. Producentsky se na tomto albu podílí zkušený Savec z Visacího Zámku.

Hlavní devizou a hnací silou skupiny je jednoduchost a nejdůležitější je pro ni obyčejná, dobře fungující písnička. To se velmi dobře osvědčuje na energických vystoupeních a kapela věří, že přímočaré skladby na klasické tři akordy jsou ve spojení s rozmanitými texty ideální formou pro pobavení publika i jich samotných. O fungování tohoto přístupu navíc svědčí velmi slušná pozice mezi českými klubovými kapelami a početné zástupy oddaných fandů.

W.A.F.
www.wafmusic.cz/
Skupina W.A.F. je parta mladých kluků, kteří se snaží oslovit publikum převážně českými texty a svým „svižným“ pop-rockem.
Za sebou má kapela více než 100 klubových koncertů, jako support zahrála před Mandrage, UDG, Rybičky 48, Miro Šmajda, Martin Harich, Imodium….

* 2012
vítězství v soutěži „S NÁMI NA TO MÁŠ“
kapela odehrála koncerty na festivalech jako Colours of Ostrava, Mezi Ploty, Hrady.cz

* 2013
vydání prvního oficiálního videoklipu „POUHOU VTEŘINOU“
premiéra klipu na hudební televizi ÓČKO
kapela odehrála 2 koncerty v rámci „Valerie tour“ skupiny IMODIUM
podzimní akustické turné s kapelou CATE

* 2014
vydání čtyřskladbového EP 2014
nové skladby nasazeny ve vysílání Radia Pohoda

holkicke-pivni-slavnosti