Hobbymarket Baumarkt končí v Pardubicích. Globus zůstává

Hobbymarket Baumarkt končí v Pardubicích. Globus zůstává

5697
Sdílejte

Firma Globus, se chce v ČR více zaměřit na prodej potravin. Svoje prodejny v Pardubicích a Chomutově prodá. Prodejnu v Brně bude pronajímat.

Utržené finance z prodeje nemovitostí investujeme do rozvoje nových konceptů, renovace hypermarketů, moderních technologií, které usnadní nákup zákazníkům,” uvedl jednatel společnosti Globus Jörg Bauer.

Změna se dotkne i cca 60 zaměstnanců. Ti si budou moci zvolit mezi prací pro nového provozovatele obchodního domů, nebo jim firma nabídne práci v hypermarketu Globus.

Z Baumarktů v Chomutově a Pardubicích bude prodejna nábytku a hobbymarket jiné značky.

Se všemi zaměstnanci osobně jednáme, naší snahou a cílem je, abychom všem byli schopni nabídnout vhodnou alternativu,” dodala mluvčí Globusu Pavla Hobíková.

Značka Baumarkt mizí z Česka, produkty kategorie hobby budou v  Globusu nabízeny i nadále.

Ve všech 15 hypermarketech budeme i nadále provozovat oddělení s nepotravinářským sortimentem od auto-moto doplňků přes základní údržbu a péči o domácnost až po sezónní sortiment, jako je zahradní nábytek, camping nebo grilování,“ uvedla Hobíková.
Malé obchody v centrech měst

Německá společnost v Česku působí od roku 1996, v tuto chvíli provozuje patnáct hypermarketů. Průměrná prodejní plocha se pohybuje okolo 11 tisíc metrů čtverečních.