Hasičům přidělal práci silný vítr a další příval sněhu

Hasičům přidělal práci silný vítr a další příval sněhu

1710
Sdílejte
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jen během pondělí 14. ledna 2019 zasahovaly jednotky požární ochrany v Královéhradeckém kraji u 82 událostí, z toho poskytovaly v 62 případech technickou pomoc při likvidaci popadaných stromů a odstraňování nebezpečných stavů.

Hasiči v Královéhradeckém kraji se ani v pondělí nezastavili. Poplach byl vyhlášen jednotkám celkem v 82 případech. Komplikace působil sníh v kombinaci se silným větrem v celém kraji. Hasiči na Rychnovsku zasahovali u 20 událostí, na Trutnovsku u 18, na Jičínsku u 17 a na Hradecku a Náchodsku vyjížděli v 14, respektive ve 13 případech. V pondělí zasahovaly jednotky především v dopoledních hodinách a během dne se situace uklidnila. Další zhoršení klimatických podmínek v pozdním odpoledni však s sebou přineslo také zhoršení podmínek na silnicích, další pády stromů a tím pádem další vlnu zásahů. Jen od 17. hodiny do půlnoci zaznamenalo krajské operační a informační středisko na 45 událostí. Noc byla naopak klidná, od půlnoci do dnešní 6. hodiny ranní nevyjížděli hasiči k žádné události spojené s technickou pomocí nebo odstraněním následků dopravní nehody.

Nejčastějším typem zásahu byla technická pomoc v případě odstraňování spadlých stromů z komunikací. V Černožicích a ve Slatině nad Zdobnicí spadl strom dokonce na rodinný dům, ale naštěstí se všechny události obešly bez zranění.
Silný vítr páchal také další škody. V Hradci Králové zajišťovali hasiči části odtržených střech na domech v Dědkově ulici, v ulici Jiřího Purkyně i v ulici Na Mlejnku, v Českém Meziříčí pak lovila jednotka kontejner na plast z řeky.

V dalších několika případech pomáhali hasiči s vyproštěním vozidel ze závějí a příkopů. Uvízlé kamiony tak vyprošťovali například v Meziměstí, Teplicích nad Metují (Bohdašín), osobní vozidla zapadla v Bačetíně a Špindlerově Mlýně a silničářský sypač  uvolňovali hasiči u obce Polom.

Počasí se promítlo i do počtu dopravních nehod, hasiči zasahovali u 10 událostí tohoto typu, polovina z nich se stala na Jičínsku. U obce Vidochov museli hasiči po nehodě dvou osobních vozidel a jednoho nákladního dokonce jednu osobu z vozu vyprostit, do nemocnice ji transportoval vrtulník LZS. Další osobu vyprošťovaly jednotky po nehodě osobního vozidla v Úlibicích. U obce Radkyně pak havaroval na zledovatělé silnici před 20. hodinou kamion, ze kterého vyteklo pivovarské mláto do příkopu a částečně i na silnici. Kamion blokoval celou komunikaci, překládka nákladu a jeho vyproštění budou provedeny v dnešních ranních hodinách.

 
Nehoda u Vidochova
Nehoda u Vidochova
Nehoda u Vidochova
Nehoda u Vidochova
Nehoda Kryblice
Nehoda Kryblice
Nehoda u Radkyně
Nehoda u Radkyně
Nehoda u Radkyně