Galerijní noc – sobota 9. listopadu 2019 – Trutnov

Galerijní noc – sobota 9. listopadu 2019 – Trutnov

2242
Sdílejte

Galerie města Trutnova srdečně zve zájemce nejen o výtvarné umění na devátou galerijní noc. Sobotní podvečer 9. 11. se návštěvníci mohou těšit na bohatý program, který bude složen z divadla, besedování, hudby, tvoření a připraveno bude i občerstvení. Pro návštěvníky od tří let bude v galerii ke zhlédnutí loutkové představení v podání členů souboru Čmukaři z Turnova (Daniela Weisová a Jaroslav Ipser, technická spolupráce Viktor Piterka). Při komedii Čert to vzal (délka představení 45 minut), která byla oceněna na letošní Loutkářské Chrudimi, se díky oceněnému herectví Daniely Weisové určitě pobaví celá rodina. K divadelnímu bloku také přispějí a svůj herecký um předvedou žáci dramatického oboru ZUŠ Trutnov.

G a l e r i j n í n o c
v sobotu 9. listopadu 2019
16.00 zahájení – křest nového katalogu k výstavě obrazů Josefa Ullmanna Mezi tichem a bouří
16.30 Čert to vzal – loutkové představení souboru DS Čmukaři Turnov (Daniela Weissová, Jaroslav Ipser, technická spolupráce Viktor Piterka). Komedie o splněném přání a ulítaných čertech, ještě že to Kašpárek s Honzou všechno zachrání… Představení oceněno na letošní Loutkářské Chrudimi
(cca 45 min, pro diváky od 3 do 100 let)
18.00 Beseda s lektorem ekologické výchovy KRNAP Ing. Danielem Bílkem. Během promítání krás Krkonoš se dozvíme o probíhajících změnách v chráněném ekosystému našeho regionu
19.45 SLAM POETRY – může být poezie show? O tom Vás chce přesvědčit krátkým vystoupením Barča Amlerová, studentka LDO ZUŠ Trutnov
20.00 TLUPA TLAP – koncert známé pilníkovské skupiny – akustická verze své poslední dobou poněkud rockovější tvorby
Pro děti bude připravena od samého počátku výtvarná dílna. Děti i hraví dospělí si mohou vyzkoušet starou japonskou techniku ORIGAMI – skládání papíru do jednoduchých tvarů dle návodu.
V netradičním čase mohou návštěvníci zhlédnout aktuální výstavu Jiřího Kobra a Jakuba Špaňhela POD SKALOU.
Pohoštění tradičně poskytne oblíbená trutnovská KAFÍRNA.
Vstupné dobrovolné.

Ing. Daniel Bílek (lektor ekologické výchovy KRNAP) svou ekologickou besedou a promítáním pomyslně naváže na letní krajinářskou výstavu Josefa Ullmanna. Ukáže, proč tu máme národní park, a jeho krásy. Zároveň upozorní na přirozené nebo i nevítané změny, které v krajině Krkonoš probíhají v důsledku lidského chování.

Závěr večera bude hudební a chopí se ho podkrkonošská skupina Tlupa tlap, která v letošním roce vyzkoušela trutnovská pódia již dvakrát a magické do třetice proběhne právě v budově galerie. Tlupa Tlap působila více jak deset let pod názvem Kaluže. V posledních deseti letech se začal zvuk kapely ubírat rockovějším směrem. V prostorách galerie Tlupa tlap zahraje jakousi unplugged verzi své tvorby.

Pro tvořivé návštěvníky, kteří si budou chtít vyzkoušet svoji zručnost, bude připravena výtvarná origami dílna. Téma pro tvoření z papíru bude podzimní a noční zároveň a přiletí do galerie na křídlech sov a netopýrů. Vybrat si budete moci z různých stupňů náročnosti origami výtvorů.

V průběhu večera bude také slavnostně pokřtěn nový katalog Mezi tichem a bouří, který vznikl v městské galerii jako připomínka průřezové výstavy dílem Josefa Ullmanna. Katalog je ke koupi již nyní v galerijním obchodě.