Festival Cinema Open oslaví v Biu Central deset let – 29. –...

Festival Cinema Open oslaví v Biu Central deset let – 29. – 30.11. 2019 – Hradec Králové

1610
Sdílejte

Bio Central se 29. a 30. listopadu stane útočištěm filmové produkce, kterou návštěvník běžně v kinosálech neuvidí. Desátý ročník festivalu nezávislé filmové tvorby Cinema Open, který pořádá Centrum uměleckých aktivit Impuls se svými partnery, nabídne nejen filmy různých žánrů, filmové dílny, ale i pásmo pohádek pro děti nebo autogramiádu hokejistů.

Hlavním bodem víkendového programu bude slavnostní ocenění nejlepšího snímku a premiérové uvedení dokumentu The Nagano Tapes na filmovém plátně. Ve filmové části programu bude k vidění 14 snímků různých žánrů a délek. Na své si přijdou milovníci komedií, sci-fi, hororů, dokumentů i dramat. Na závěrečné ceremonii 30. listopadu budou vyhlášeni vítězové v kategoriích nejlepší film a režie, nejlepší scénář a nejlepší kamera.

O úspěchu snímků budou také rozhodovat samotní diváci, a to v hlasování po projekci každého bloku. Do doprovodného programu je zařazena projekce filmů První akční hrdina a sportovní dokument The Nagano Tapes. Ten vytvořil jeden z bývalých absolventů filmových kurzů Centra Ondřej Hudeček. „A jelikož jsme také hokejovým městem a chceme ukázat, že sport a kultura se mohou smysluplně propojovat, zařadili jsme právě před sobotní hokejovou projekci autogramiádu hráčů Mountfieldu HK,“ dodává ředitelka Centra Martina Erbsová.

Pro zájemce z řad filmařů budou po oba dny probíhat speciální lekce s profesionálními tvůrci. Připravena je také prohlídka kina a promítací kabiny. Ani rodiče a děti nepřijdou zkrátka. V sobotu 30. listopadu od 15 hodin je pro ně připraveno pásmo pohádek. Po něm bude následovat filmová dílna – Filmoviště.
Letošní ročník nabídne kvalitní autorské filmy, které nejsou v běžné distribuční nabídce. „Nebojte se přijít podívat na festival, vyzkoušet zajímavou přednášku a odnést si jiný druh zážitku z kina. Budete sami překvapeni, jaké filmy dnes mohou za pár korun vzniknout,“ dodává koordinátor festivalu Ondřej Krejcar.
Vstupné na festival v předprodeji v síti smsticket je na oba dny 150 korun, od 26. listopadu pak 200 korun. Děti do 12 let vstupné neplatí. Více na www.cinemaopen.cz.