Duhové léto – pestrý prázdninový program v Hlinsku

Duhové léto – pestrý prázdninový program v Hlinsku

1940
Sdílejte

Podívejte se, jaký pestrá prázdninový program je pro Vás připraven během července a srpna v Hlinsku

Dva folkové koncerty

Sobota 14. 7. od 18 hod.

Slávek Janoušek a Luboš Vondrák

Slávek Janoušek s Lubošem Vondrákem tvoří po dvacetileté pauze před devíti lety obnovené duo, které v polovině 80. let znali nejen posluchači folkové muziky z Porty. Slávek Janoušek jako autor písní i po 28 letech od vydání debutového alba Kdo to zavinil, které zařadil kritik Jiří Černý mezi deset nejlepších folkových alb minulého století, patří i dnes k autorům stále vydávajícím. Toto sobotní odpoeldne potěší milovníky folkové hudby hned dvě kapely. Vstupné na obě kapely 50 Kč.
od 20 hod. Skupina Neřež
Skupina vystupuje jako kvartet ve složení Filip Benešovský (basa, zpěv), Robert Fischmann (flétny, perkuse, zpěv), Vít Sázavský (kytara, viola, zpěv) a Zdeněk Vřešťál (kytara, foukací harmonika, zpěv). Jejich program se skládá z největších hitů skupiny Neřež (V pořádku, Nad tebe není, Podivín aj.), hrají samozřejmě i nejznámější písně jejichí původní kapely Nerez (Já s tebou žít nebudu, Za poledne, Černá voda, Do posledního dechu, Javor aj.). Na koncert zařadí i novinky z jejich posledního alba.
Vstupné na obě kapely 50 Kč.

Pohádka

Pipi Dlouhá punčocha

Středa 25. 7. od 17 hod.

Bláznivá pohádka s písničkami. Každý jistě zná Pipi a nemusíme jí představovat, malá pihatá holčička s copy, která vymýšlí různé lotroviny. Hraje divadlo K+M Uherské Hradiště. Vstupné 50 Kč, děti do 12 let zdarma.Pátek až neděle 3. – 5. 8.

Dny dřeva provoněné levandulí – více info v tomto článku

3. 8. od 18 hod. koncert skupiny Day dreams – hlinecká pop rocková kapela hrající pro radost, od 20 hod.  – Holki
Skupina Holki byla založena Peterem Fiderem v roce 1999 ve složení Kateřina Brzobohatá, Nikola Šobichová, Klára Kolomazníková a Radana Labajová. Holki se však nevracejí v kompletní sestavě. Vystupují pouze ve třech, bez Kláry Kolomazníkové. Vstupné na oba koncerty 50 Kč.HLAVNÍ PROGRAM

Místo: Památková rezervace lidové architektury Betlém Hlinsko, vstupné dobrovolné

Letošní již sedmý ročník bude plný dřevěných lákadel pro všechny věkové kategorie, největším a zároveň dechberoucím bodem programu bude vyřezávání dřevěných soch motorovou pilou. Hlavním tématem pro řezání budou masopustní maškary v životní velikosti. Během 3 dnů vznikne celý masopustní průvod. Aby toto dílo vzniklo, je nutné, aby některé masky začaly být vyřezávány již v pátek odpoledne, pak přes celou sobotu a dokončovací práce proběhnou ještě i v neděli dopoledne. Tyto sochy mají připomínat to, že masopustní obchůzky na Hlinecku jsou zapsány od r. 2010 na Seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

V sobotu v 15 hod. a v neděli v 10 hod. proběhne řezbářská soutěž zvaná Carving Speed. Řezbáři na chvíli opustí vyřezávání maškar a ukáží nám, jak během jedné hodiny dokáží vyřezat ze špalku dřeva umělecké dílo v podobě různých zvířat, postav nebo věcí. Sochy budou určené k prodeji za výhodné ceny návštěvníkům této akce.Hlavní doprovodný program je připraven na sobotu 4. 8. od 10 – 18 hod. Tento den se bude konat malý dřevěný jarmark provoněný dřevem a levandulí. Během celé soboty budou probíhat soutěže pro děti i dospělé, proběhne charitativní dražba dřevěné sochy. Na Dnech dřeva bude k vidění práce šindeláře, uměleckého řezbáře, hračkáře, truhláře a dalších, před očima návštěvníků budou vznikat různá umělecká díla ze dřeva. Pro děti je v sobotu po obědě připravena pohádka Do hajan – Divadlo Applause, tato pohádka chytne za srdce každého malé i velké dítě. Které dítko by se nechtělo proletět se svým oblíbeným Snem říší snů? Mimo krásného a napínavého příběhu v pohádce najdete také celou řadu veselých písniček.

Pozdním odpolednem bude znít Betlémem hudební koncert. Přijede Vladimír Walda Nerušil a kapela MALEVIL BAND,  vystoupení ex  zpěváka skupiny WALDA GANG  „Vladimír Walda Nerušil“,nejslavnějšího dvojníka Waldemara Matušky, zazní písně z repertoáru Waldemara Matušky.

5. 8.  9-12 hod. řezání soch masopustního průvodu, 10 hod. Carving Speed
vstupné dobrovolné
Pohádka

Strach má velké oči – Divadelní spolek Předhradí

Středa 8. 8. od 17 hod.

Spolek divadelních ochotníků Heyduk z Předhradí vás srdečně zve na pohádkovou hru s názvem Strach má velké oči, kterou můžete znát i z televizní podoby (s Ivou Janžurovou, Rudolfem Hrušínským či Ondřejem Havelkou v hlavních rolích). Vstupné 50 Kč, děti do 12 let zdarma.

Pohádka

Dobrodružství na ostrově  Čičidžuma

Středa 22. 8. od 17 hod.

Malá Natálka se pomocí pohádkové knížky dostane na tajemný ostrov Čičidžuma, kde je ukryt obrovský poklad. Najít ho však nebude jednoduché. Bude muset překonat spoustu nástrah a vyluštit nejednu hádanku. Po pokladu navíc touží i podlý pirát Zlovous, kterého nebude jen tak snadné přelstít. Vydejte se s Natálkou na dobrodružnou výpravu. Interaktivní pohádka s písničkami pro děti od 4 let, ve které si přijdou na své i dospělí. Vstupné 50 Kč, děti do 12 let zdarma.  1. Adámkovy folklórní slavnosti
  2. – 26. 8.

Tradiční folklorní festival v památkové rezervaci lidové architektury Betlém Hlinsko, na kterém vystoupí dětské i dospělé folklórní soubory z celé České republiky i z dalekého zahraničí, jarmark s lidovými výrobky.

Selský trh

Pátek 31. 8.

Před Orlovnou od 8 do 16 hod. Prodej rostlin, stromků, domácích zvířat, zemědělských přebytků, zahradnického nářadí, ovoce, zeleniny, potravinových výrobků apod. Na Betlémě doprovodný program pro děti, zvířátka, ukončení prázdnin, soutěže, dárečky. Vstupné zdarma.
Koncert dechové hudbyHudební odpoledne s burčákem

Neděle 16. 9. od 14 hod. na Betlémě

Dechová hudba z Pardubic – PARDUBICKÁ ŠESTKA od 14 hod.

Kapela funguje od roku 2007 a v letošním roce oslaví již deset let působení v oblasti dechové hudby. V čele od založení kapely stojí zkušený muzikant a člověk se srdcem na pravém místě – Ladislav Šauer, který k sobě postupně zval nadějné muzikanty z nejširšího okolí. Pardubická šestka si za dobu svojí existence získala svoje publikum nejenom v okolí Pardubic, ale stále větší oblibu si získává u publika z celé České republiky. Proto i okruh koncertů se stále více posouvá a dnes již o Pardubické šestce nemůžeme mluvit jako o regionální kapele. Vstupné dobrovolné.

od 16 hodin na Betlémě

Humpolecký dixieland

Pro přátelé a  příznivce tradičního jazzu! Dovolujeme si Vám nabídnout  pravou dixielandovou kapelu! Chceme se s Vámi podělit o zážitek vychutnat si tuto krásnou  muziku, která se na počátku minulého století stala základem jazzu. Vstupné dobrovolné.

Folkový dvojkoncert

Miroslav Paleček a Ivo Jahelka

Čtvrtek 27. 9. od 19 hod. v MFC

Koncert dvou osobitých interpretů. zazní písně, kterým nechybí humor a svérázný pohled na svět. Vstupné 220 Kč / 190 Kč (balkón).Svatováclavský jarmark a selský trh

Pátek 28. 9.

Od 9 do 17 hodin bude na Betlémě mezi roubenými chaloupkami a před Orlovnou opět živo. Na svátek svatého Václava se uskuteční již tradiční jarmark,  kde se budete moci potěšit příjemnou atmosférou, projít se mezi dobovými stánky, nakoupit dárky pro své nejbližší nebo zhlédnout něco z bohatého doprovodného programu. Nebude chybět pohádka pro děti, divadelní  a taneční vystoupení, v odpoledních hodinách se budete moci zaposlouchat do tónů připraveného koncertu. Součástí jarmarku je také hlinecký selský trh.
Vstupné zdarma.

Na této akci se rozloučíme s hlineckým Duhovým létem.duhove-leto-hlinsko-2018Hl