Dohrávka 1.kola extraligy dopadla pro Hradec Králové opět neslavně

Dohrávka 1.kola extraligy dopadla pro Hradec Králové opět neslavně

1803
Sdílejte

Po téměř půl roce se do Hradce Králové vrátil extraligový hokej. V dohrávce 1.kola narazili hokejisté Mountfieldu na velmi kvalitního soupeře, Bílé tygry z Liberce. Ti stejně jako Hradec reprezentují Českou republiku v Champions Hockey League a patří mezi favority této sezóny. Zápas vysílala živě O2TV.

Před úvodním buly pronesl pár slov k fanouškům prezident klubu Mountfield HK Miroslav Schön. Hra začala v pomalejším tempu, na hráčích obou klubů byla patrná nervozita. Postupně se začal Hradec dostávat do menšího tlaku, pomohlo mu k tomu vyloučení libereckého Romana Graborenka. Mountfield ovšem první početní výhodu nevyužil. Za několik málo minut dostal další šanci v podobě druhé přesilovky, a tu už nepromarnil. Nahození Matěje Pauloviče se dostalo až na modrou čáru k Filipovi Pavlíkovi, jehož nádherná střela prosvištěla do sítě – 1:0. Hradečtí zůstali nadále v tlaku, o pár vteřin později se v úniku pokoušel zakončit Jordan Perret, ale neúspěšně. Justin Peters v brance Bílých tygrů měl plné ruce práce, jeho spoluhráči se k puku příliš nedostávali. Na konci 1. třetiny zahájili liberečtí svou první výraznější akci, Michal Bulíř našel na levém kruhu volného Michala Birnera, který se trefil mezi betony Marka Mazance – 1:1. Takže i přes převahu Hradce se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé třetiny musel Hradec bránit oslabení, což se mu i přes velký tlak tygrů a nastřelenou tyč od Petra Jelínka povedlo. Mazanec odolal i následnému úniku Tomáše Filippiho. Při další akci Liberce už ovšem kapituloval. Tomáš Havlín nahodil od modré čáry puk  a Lukáš Krenželok ho jemnou tečí poslal za záda gólmana Mountfieldu -1:2. Liberec postupně přebíral tempo hry. Hradečtí si taky vytvořili pár šancí a měli k dispozici další přesilovku, Matěj Paulovič a následně i Aleš Jergl měli na holi vyrovnání, ale pohořeli. Nakonec to byl Mislav Rosandič, který dokázal procpat puk do sítě, jenže pro předchozí faul Hradce nebyl gól uznán. Bílí tygři nabídnutou výhodu využili, parádní kombinaci zakončil do odkryté klece Libor Hudáček – 1:3. Domácí nesložili zbraně, po necelé minutě snížil na 2:3 svou první extraligovou brankou Michael Gaspar.

Do poslední třetiny vstoupil Mountfield velmi aktivně, vytvořil nebezpečný závar před Petersem, při kterém Daniel Rákos střílel do poloprázdné branky Liberce, ale několik hostujících hráčů na poslední chvíli překazilo cestu puku do sítě. Hradečtí se dále hnali za vyrovnáním, odměnou jim byla další početní výhoda, kterou po krásné přihrávce od Petra Zámorského využil Aleš Jergl a dočkal se svého prvního gólu v hradeckém dresu – 3:3. Radost a dobrá nálada  ovšem v ČPP Aréně dlouho nevydržela, Libor Hudáček se totiž dostal do úniku a vrátil tygrům vedení – 3:4. Po dalších 20 sekundách se dostal do podobné situace Petr Jelínek a střelou na bližší tyč poslal Liberec do trháku 3:5. Hradec se následně nemohl vůbec dostat k puku, hosté si diktovali tempo hry a vedení si bezpečně hlídali, navíc pár minut před koncem z dalšího úniku navýšil liberecké vedení opět Petr Jelínek. Zbytek zápasu si tygři bez problému pohlídali.

Premiéra tedy Hradci Králové vůbec nevyšla, prohrál vysoce 3:6 a všechny body putovaly pod Ještěd. Hradečtí hokejisté tedy popáté za sebou prohráli úvodní kolo Tipsport extraligy. Ovšem již v neděli 15.9. mají možnost tuto porážku částečně odčinit, vyrážejí totiž na led letošního nováčka, do Kladna. Na domácí led se vrátí v pátek 20.9., kdy od 18:00 v rámci 3.kola TELH přivítají dalšího silného soupeře – HC Škoda Plzeň.

@Alex