Dočká se jičínská nemocnice nové vrátnice a lékárny?

Dočká se jičínská nemocnice nové vrátnice a lékárny?

1942
Sdílejte

Královéhradecký kraj podruhé vyhlásil veřejnou zakázku na zhotovitele stavebních prací pro vybudování vrátnice a lékárny v areálu jičínské nemocnice. Nejvýše přípustnou cenu veřejné zakázky kraj stanovil na 36,3 milionu korun bez DPH.

Stav objektu u vjezdu do areálu jičínské nemocnice dlouhodobě nevyhovuje provozním požadavkům. Jeho obnova zlepší průjezdnost hlavní brány, ale hlavně zvýší komfort pacientů a návštěvníků nemocnice. Zrekonstruovaný objekt totiž počítá i s lékárnou, která se aktuálně v nemocničním areálu nenachází,“ informoval náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

V první fázi dojde k demolici stávající budovy a současně k vybudování provizorní vrátnice. Následovat budou samotné stavební práce, kdy v místě staré budovy vznikne nový objekt. Lékárna bude mít dvě výdejní místa – jedno pro nemocnici a jedno pro veřejnost, které bude blíže k vrátnici a bude přístupné jak z areálu nemocnice, tak z ulice.

Projektová dokumentace počítá s rozšířením průjezdu, který není dostatečně široký pro hasičské a sanitní vozy. Kromě toho je v plánu i úprava zadního vjezdu do areálu pro rychlý příjezd požárních vozidel. Úprav se dočká i zděné oplocení, ke kterému vrátnice přiléhá.

Nově došlo k navýšení maximální ceny pro nabídky, která je 36,3 milionu korun bez DPH. Dodavatelé mohou podávat nabídky do 15. dubna letošního roku,“ doplnil radní pro investice a majetek Václav Řehoř.

zdroj: Královéhradecký kraj