Do nových pavilonů náchodské nemocnice se dále investuje

Do nových pavilonů náchodské nemocnice se dále investuje

1961
Sdílejte

Krajští radní na svém jednání schválili nákup dalšího vybavení do Oblastní nemocnice Náchod za téměř 7,6 milionu korun. Za tyto finanční prostředky kraj ve spolupráci s nemocnicí postupně vybavuje nejmodernějším zařízením jednotlivá oddělení dvou nových pavilonů. Náchodská nemocnice tak bude patřit ke špičce v oblasti zdravotnictví.

„Do náchodské nemocnice směřujeme další investice na nákup vybavení jednotlivých oddělení dvou nových pavilonů. Chceme vybudovat špičková pracoviště pro lékaře, sestry, veškerý personál a pro pacienty zajistit komfortní služby,“ říká první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za oblast investic, inovací a informačních technologií.

Mezi další vybavení patří elektrozařízení v podobě lednic, mrazáků a myček za necelých 1,3 milionu korun bez DPH, televizní přijímače v hodnotě 880 tisíc korun bez DPH a kompletní dodávka židlí, křesel, věšáků a dalšího souvisejícího zařízení v hodnotě téměř 2,9 milionu korun bez DPH.

„Další finanční prostředky ve výši 2,6 milionu korun bez DPH ještě poskytneme na kompletní dodávku a montáž orientačního systému, aby se v nových prostorech nemocnice dobře orientovali nejen všichni zaměstnanci, ale hlavně pacienti a její návštěvníci,“ doplňuje náměstek Bulíček.

Královéhradecký kraj již na začátku listopadu investoval 6,19 milionu korun do vybavení porodních sálů, novorozeneckého oddělení, dále do nákupu dvou bariatrických lůžek a vyšetřovacích lehátek. Vybavení nových pavilonů náchodské nemocnice celkově vyjde zhruba na 360 milionů s DPH.

Náchodská nemocnice je největším zdravotnickým zařízením zřizovaným Královéhradeckým krajem, které slouží spádové oblasti pro více jak 200 tisíc obyvatel. V areálu Oblastní nemocnice Náchod kraj nedávno dokončil výstavbu dvou nových pavilonů, které jsou s cenou 1,4 miliardy korun největší investicí v historii kraje.

zdroj: Královéhradecký kraj