Dnes město předalo staveniště odlehčovací služby Honkova

Dnes město předalo staveniště odlehčovací služby Honkova

3476
Sdílejte

Jedna z letošních největších investičních akcí města Hradce Králové dnes byla oficiálně zahájena. Vedení radnice dnes předalo staveniště nové odlehčovací služby v Honkově ulici společnosti STRABAG a.s., která za 115,7 milionu korun včetně DPH postaví budovu s kapacitou 35 lůžek. Samotné stavební práce začnou v nejbližších dnech demolicí starého objektu, dokončení a uvedení služby do provozu by mohlo být v průběhu roku 2021.

„Dnes jsme se na místě, kde bude stát Odlehčovací služba Honkova, sešli se stavební firmou a technickým dozorem a společně jsme si prošli harmonogram stavebních prací. Během čtrnácti dnů by měly začít demoliční práce, poté budou zahájeny samotné stavební práce na novém objektu,“ říká náměstek pro oblast investic Jiří Bláha.
Odlehčovací služba je službou na přechodnou dobu poskytovanou osobám se sníženou soběstačností z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení. „Tímto projektem chceme podpořit rodiny, které se starají o své blízké. Cílem této stavby je vytvořit moderní zázemí pro seniory a osoby se zdravotním postižením a umožnit pečujícím nezbytný odpočinek a regeneraci sil. Jedná se v podstatě o zařízení, které představuje 24hodinovou pobytovou službu na přechodné, maximálně tříměsíční období. Prostory budou plně bezbariérové a uzpůsobené nejen vozíčkářům, ale i pro umístění trvale ležících klientů,“ řekl náměstek primátora pro oblast sociálních věcí Martin Hanousek.

zdroj: Statutární město Hradec Králové