Den otevřených dveří na ČHMÚ v Hradci Králové – sobota 23. března...

Den otevřených dveří na ČHMÚ v Hradci Králové – sobota 23. března 2019 od 9 do 14 hodin

1587
Sdílejte

Den otevřených dveří: skvělá příležitost prohlédnout si pobočky ČHMÚ v Hradci Králové  (Dvorská 410 – Svobodné Dvory – můžete využít MHD – linka číslo 16 – zastávka Dělnický dům), vidět mimořádná místa a měřicí přístroje. V sobotu 23. března 2019 od 9.00–14.00 hodin.

U příležitosti Světového dne vody (22. 3. 2019) a Světového meteorologického dne (23. 3. 2019) se otevírají k nahlédnutí místa, která spravuje Český hydrometeorologický ústav. Tradičně se otevřou dveře na všech sedmi pobočkách. Navštívit můžete i profesionální meteorologické stanice a observatoře. V příloze jsou uvedena všechna návštěvní místa.
Pobočky a ostatní pracoviště ČHMÚ představí široké spektrum svých činností a vy sami se budete moci přesvědčit, že to zdaleka není jen o předpovědi počasí. Budete mít možnost se seznámit s moderní technikou a přístroji na měření, které můžete zároveň porovnat s přístroji dávné historie. V letošním roce oslaví Český hydrometeorologický ústav 100 let měření. Jistě bude zajímavé takovéto intenzivní srovnání současnosti a historie ve všech oborech. Na pobočkách zažijete s meteorologem přípravu a samotnou tvorbu předpovědi počasí. Naši zaměstnanci se těší na spousty Vašich zvídavých dotazů.

Akce začíná v 9.00, poslední návštěvníci budou vpuštěni v 14.00, věnovat se Vám budeme po celou dobu prohlídkové trasy. Nemějte obavy a přijďte s celou rodinou, školní děti se mohou zapojit do aktivit, které budou v rámci areálu pobočky probíhat.
Těšíme se na setkání.
Vstup je zdarma