Den otevřených dveří s hodinkami PRIM – sobota 1. září – Nové...

Den otevřených dveří s hodinkami PRIM – sobota 1. září – Nové Město nad Metují

1948
Sdílejte

Tradiční česká značka hodinek PRIM má své zázemí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949. Díky evropským fondům byla továrna rozšířena a modernizována. Inovace se dočkala i samotná metoda výroby náramkových hodinek, která zvýšila flexibilitu celého výrobního procesu, a využila tak potenciál známé české značky, jejíž hodinky nosí také čeští olympionici a další významné osobnosti.

Co na vás čeká?

Exkurze do výroby

Chcete vidět, co všechno je spojené s výrobou hodinek? Komentovaná prohlídka výrobního okruhu vás provede zákoutími továrny a seznámí vás se zajímavostmi z tohoto odvětví. Prohlídka je vhodná pro děti i dospělé. Z kapacitních důvodů je nezbytná registrace (viz formulář níže).

Prezentace dalších projektů

Evropské fondy pomáhají i na jiných místech. Bude pro vás připravena prezentace přilehlé energeticky soběstačné budovy společnosti Alufront, která zde za přispění evropských fondů vybudovala administrativní objekt, který využívá obnovitelné zdroje energie a vlastní přebytečnou vyrobenou energii ukládá do bateriového úložiště. Tuto dále využívá pro vlastní spotřebu a pro nabíjení elektromobilů. Tyto vozy zde pro Vás budou k dispozici. Bezplatně budete si moci vyzkoušet zkušební jízdu v elektromobilech značky Mercedes, BMW, Volkswagen a Nissan. Díky tomuto unikátnímu projektu bude tato akce napájena zelenou energií. Na akci vám představíme také několik dalších z mnoha úspěšných projektů, které zlepšily kvalitu života v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji.

Aktivity pro děti i dospělé

Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. Těšit se můžete na fotokoutek, pro děti bude připravená opičí dráha a pro dospělé soutěže a kvízy.

Registrace na exkurzi

Prohlídka běžně nepřístupných prostor továrny je vhodná pro děti (do 15 let pouze s doprovodem dospělé osoby), dospělé i handicapované osoby (bezbariérový přístup). Exkurze trvá přibližně 20 minut a maximální počet účastníků jedné prohlídky je 25.
Vstupenky na exkurzi budou vydávány v den konání akce na vyznačeném místě.
Jedno vyplnění registračního formuláře je považováno za registraci jednoho účastníka.
Registrace je možná pouze na vybrané časy.

http://www.dotaceeu.cz/cs/Jak-ziskat-dotaci/Akce/Dny-otevrenych-dveri-2018/Den-otevrenych-dveri-s-hodinkami-PRIM