Další úspěchy královédvorských a trutnovských kriminalistů – objasnění případu, za pouhé dva...

Další úspěchy královédvorských a trutnovských kriminalistů – objasnění případu, za pouhé dva dny!

3677
Sdílejte

Trutnovsko, Královédrovsko – Trutnovští kriminalisté v úterý 25. dubna dopoledne zadrželi jednatřicetiletého muže, kterého policejní komisař obvinil ze spáchání přečinu krádež.

Muž i přes to, že byl již v minulosti v několika případech za majetkovou trestnou činnost odsouzen, v tomto jednání pokračoval i po posledním propuštění z vězení.

Obviněnému klademe za vinu, že ve třech případech násilím vnikl do restauračního zařízení v Trutnově, odkud odcizil finanční prostředky, stravenky, pivní přepravky i s prázdnými lahvemi a elektronický pokladní systém.

Dále se ve dvou případech zmocnil horských kol. První kolo odcizil od jedné trutnovské firmy a pro druhé si zašel do kolárny. Policistům se podařilo jedno odcizené kolo poškozenému vrátit zpět.

Jeho protiprávním jednáním vznikla celková škoda dosahující téměř 40 tisíc korun.

Muž se k páchání trestné činnosti policistům doznal a také uvedl, že je uživatelem pervitinu.

Po řádném zadokumentování kriminalisté k rukám státního zástupce ve středu 26. dubna 2017 zaslali podnět na návrh vzetí obviněného do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově dnes 27. dubna 2017 rozhodl o tom, že muž bude stíhán vazebně.

V současné době mu v případě prokázání viny hrozí až tři roky za mřížemi.


Stačily dva dny a krádež ložního prádla je objasněna! Ve firmě „škodil“ její zaměstnanec

Ve středu 26. dubna odpoledne královédvorští policisté ve spolupráci s kriminalisty zadrželi dva muže, kteří si ve zkráceném přípravném řízení vyslechli sdělení podezření ze spáchání přečinu krádež a z přečinu podílnictví. Během dvou dní od přijatého oznámení se jim tak podařilo dopadnout podezřelé osoby!

Čtyřiadvacetiletý muž je podezřelý, že jako zaměstnanec jedné firmy od března loňského roku do současné doby odcizil ze skladovacích prostor ložní prádlo v hodnotě přesahující 25 tisíc korun.  Polovinu zboží se mu ve spolupráci s jednadvacetiletým mladíkem, který dobře věděl, že se jedná o kradené zboží, podařilo prodat. Kupce hledal prostřednictvím jedné sociální sítě. Druhá část „lupu“ byla kriminalisty zajištěna a vrácena majiteli firmy.

Mladšímu muži v případě prokázání viny hrozí čtyři roky vězení za přečin podílnictví a staršímu dva roky ze spáchání přečinu krádež.

por. Pižlová Šárka. DiS.
tisková mluvčí ÚO Trutnov