Cinema Open – festival filmů nezávislých tvůrců – 2. – 4.11. 2017...

Cinema Open – festival filmů nezávislých tvůrců – 2. – 4.11. 2017 – Hradec Králové, Hořice

1330
Sdílejte

Jak už víme z několikaleté zkušenosti, nezávislý film nemá na růžích ustláno. Krásu z plné autorské kreativity a umělecké svobody musí v naší zemi nezávislý filmař vykoupit minimálním zájmem ze strany masmédií, vydavatelů či distributorů. A právě proto otevře své brány Cinema Open, aby uzmul místo v krásných tradičních biografech pro nejlepší nezávislé filmy daného roku.

Předvýběrová porota vybírala z desítky nezávislých filmů, aby se jich zhruba dvacet dostalo na velké plátno a 5 nejlepších do závěrečné nominace v kategorii nejlepší film a režie, nejlepší scénář a nejlepší kamera. Převládají krátkometrážní a středometrážní hrané filmy, bude však uvedeno i několik dokumentů – některé i speciálně od hradeckých tvůrců.

Asi největším tahákem letos bude vědeckofantastický film na motivy amerického spisovatele Stephena Kinga. Dále chytré politické drama z prostředí voleb, hraný film z brněnského ghetta či kombinovaný loutkově hraný pohádkový příběh. Vážnými tématy zaujmou dokumenty o migraci českých Romů do Kanady nebo vzácný dokument o dominikánské církvi. Součástí bude i uvedení celovečerního filmu a další doprovodný program.

Festival nabízí nejvyšší komfort s uvedením filmu nezávislým tvůrcům. Velké plátno, dokonalá projekční technika a propagační servis okolo. Nepolíbený divák se tak může snadno seznámit s tímto neznámým proudem kinematografie. Vyvrcholením soutěžního festivalu bude udělení Ceny nezávislému filmu roku Vortex 2017 a poprvé i s peněžní odměnou formou šeku k nákupu. Filmy bude hodnotit objektivně 10 členná porota nezávislého filmu, složená ze zkušených nezávislých i profesionálních filmařů, kameramanů, redaktorů, hudebníků či kinařů.

Již 8.ročník jediného festivalu nezávislého filmu v ČR se uskuteční 2. – 4. listopadu 2017 postupně v Hořicích v Podkrkonoší (2. – 3.11. Biograf na Špici) a v Hradci Králové (3. – 4.11. Bio Central), kde festival skončí předáním cen.