Chcete vycestovat k moři? Je to jednoduché – přímou linkou z Hradce,...

Chcete vycestovat k moři? Je to jednoduché – přímou linkou z Hradce, Pardubic a Svitav až do Splitu s DP Hradce Králové

4357
Sdílejte

Do Splitu, druhého největšího města Chorvatska, můžete pohodlně vycestovat komfortním autobusem Dopravního podniku města Hradce Králové – třeba i na jednodenní koupání v moři.

Do Chorvatska se tak přímo z Hradce Králové (Svitav a Pardubic) vyjíždí autobus 1 x týdně vždy v pátek do konce prázdnin – poslední autobus pojede 31. srpna. Páteční odjezdy v 18.30 hodin z Hradce Králové (Terminál hromadné dopravy – nástupiště F3) s dalšími zastávkami v Pardubicích (autobusové nádraží st. 1 odjezd 19.05) a ve Svitavách (autobusové nádraží – „výstupní hrana“ odjezd 20.20). Autobus dorazí do cílové destinace v sobotu ráno okolo 9.30. Zpět do Hradce Králové (opět se zastávkami Svitavy a Pardubice) vyjede autobus z autobusového nádraží ve Splitu v sobotu ve 20.30 hodin. Trasa linky vede přes Slovensko a Maďarsko. Můžete vyrazit i na „jednodenní zájezd“ a užít si celý den koupání v moři.

Na lince jezdí jeden z nejnovějších autobusů značky MAN, kterými DP disponuje. Na jeho palubě jsou samozřejmostí pohodlná sedadla, moderní servis v podobě občerstvení (studené a teplé nápoje), WC, DVD, Wi-Fi a klimatizace.

Rezervační systém s platbou jízdenky možný přes internet pomocí systému IDOS. Cena jednosměrné jízdenky – 69,- EUR / 1699,- Kč/ 299,- PLN. Při nákupu 4ks a více kusů obousměrného jízdného jsou poté ceny na jednu cestu za 59,- EUR / 1499,- Kč/ 249,- PLN. Platbu je také možné uskutečnit přímo na místě v hotovosti nebo kartou – bez předešlé rezervace je možné, že autobus bude již plně obsazen.

Rezervace jízdenek na IDOSu – AMS BUS

Z Hradce Králové, Pardubic, Svitav – Do Splitu – odjezd 18:30 Ze Splitu do Svitav, Pardubic, Hradce Králové – Odjezd 20:30
pátek 13.7. sobota 14.7.
pátek 20.7. sobota 21.7.
pátek 27.7. sobota 28.7.
pátek 3.8. sobota 4.8.
pátek 10.8. sobota 11.8.
pátek 17.8. sobota 18.8.
pátek 24.8. sobota 25.8.
pátek 31.8. sobota 1.9.

Kam s autobusem dorazíte?

Starobylý Split (Diokleciánův palác je od roku 1979 zařazen na seznamu světového dědictví UNESCO) ležící ve střední Dalmácii na břehu Jaderského moře je spolu s Rijekou a Zadarem jedním z hlavních chorvatských přístavů. Samotný autobusový terminál ve Splitu se nachází přibližně 0,7 km od samotného centra města. Pokud budou chtít cestující pokračovat ve své cestě, k dispozici jsou další přepravní služby v blízkosti: stanoviště taxi (45 m), centrální vlakové nádraží (53 m – Split Glavni Kolodvor) a autobusová zastávka městské dopravy. Nedaleko je také přístav trajektů (ostrovy Brač a Hvar).

split-dopravni-podnik-mesta-hradce-kralove-autobus-zajezdova-doprava-plakatsplit-dopravni-podnik-mesta-hradce-kralove-autobus-zajezdova-doprava-plakat-velkysplit-dopravni-podnik-mesta-hradce-kralove-zajezdova-doprava-autobus