Chcete vycestovat k moři? Je to jednoduché – přímou linkou z Hradce,...

Chcete vycestovat k moři? Je to jednoduché – přímou linkou z Hradce, Pardubic a Svitav až do Splitu s DP Hradce Králové

5882
Sdílejte

Do Splitu, druhého největšího města Chorvatska, můžete pohodlně vycestovat komfortním autobusem Dopravního podniku města Hradce Králové – třeba i na jednodenní koupání v moři.

Do Chorvatska se tak přímo z Hradce Králové (Svitav a Pardubic) vyjíždí autobus 1 x týdně vždy v pátek do konce prázdnin – poslední autobus pojede 31. srpna. Páteční odjezdy v 18.30 hodin z Hradce Králové (Terminál hromadné dopravy – nástupiště F3) s dalšími zastávkami v Pardubicích (autobusové nádraží st. 1 odjezd 19.05) a ve Svitavách (autobusové nádraží – „výstupní hrana“ odjezd 20.20). Autobus dorazí do cílové destinace v sobotu ráno okolo 9.30. Zpět do Hradce Králové (opět se zastávkami Svitavy a Pardubice) vyjede autobus z autobusového nádraží ve Splitu v sobotu ve 20.30 hodin. Trasa linky vede přes Slovensko a Maďarsko. Můžete vyrazit i na „jednodenní zájezd“ a užít si celý den koupání v moři.

Na lince jezdí jeden z nejnovějších autobusů značky MAN, kterými DP disponuje. Na jeho palubě jsou samozřejmostí pohodlná sedadla, moderní servis v podobě občerstvení (studené a teplé nápoje), WC, DVD, Wi-Fi a klimatizace.

Rezervační systém s platbou jízdenky možný přes internet pomocí systému IDOS. Cena jednosměrné jízdenky – 69,- EUR / 1699,- Kč/ 299,- PLN. Při nákupu 4ks a více kusů obousměrného jízdného jsou poté ceny na jednu cestu za 59,- EUR / 1499,- Kč/ 249,- PLN. Platbu je také možné uskutečnit přímo na místě v hotovosti nebo kartou – bez předešlé rezervace je možné, že autobus bude již plně obsazen.

Rezervace jízdenek na IDOSu – AMS BUS

Z Hradce Králové, Pardubic, Svitav – Do Splitu – odjezd 18:30Ze Splitu do Svitav, Pardubic, Hradce Králové – Odjezd 20:30
pátek 13.7.sobota 14.7.
pátek 20.7.sobota 21.7.
pátek 27.7.sobota 28.7.
pátek 3.8.sobota 4.8.
pátek 10.8.sobota 11.8.
pátek 17.8.sobota 18.8.
pátek 24.8.sobota 25.8.
pátek 31.8.sobota 1.9.

Kam s autobusem dorazíte?

Starobylý Split (Diokleciánův palác je od roku 1979 zařazen na seznamu světového dědictví UNESCO) ležící ve střední Dalmácii na břehu Jaderského moře je spolu s Rijekou a Zadarem jedním z hlavních chorvatských přístavů. Samotný autobusový terminál ve Splitu se nachází přibližně 0,7 km od samotného centra města. Pokud budou chtít cestující pokračovat ve své cestě, k dispozici jsou další přepravní služby v blízkosti: stanoviště taxi (45 m), centrální vlakové nádraží (53 m – Split Glavni Kolodvor) a autobusová zastávka městské dopravy. Nedaleko je také přístav trajektů (ostrovy Brač a Hvar).

split-dopravni-podnik-mesta-hradce-kralove-autobus-zajezdova-doprava-plakatsplit-dopravni-podnik-mesta-hradce-kralove-autobus-zajezdova-doprava-plakat-velkysplit-dopravni-podnik-mesta-hradce-kralove-zajezdova-doprava-autobus