Bez nasazení dobrovolných hasičů by distribuce ochranných prostředků nemohla fungovat

Bez nasazení dobrovolných hasičů by distribuce ochranných prostředků nemohla fungovat

2882
Sdílejte

Velkou zásluhu na úspěšném fungování systému distribuce ochranných prostředků v kraji mají dobrovolní hasiči. Do aktivní služby se zapojilo přes 100 jednotek ve třech skladech v Chrudimi, Litomyšli a Ústí nad Orlicí. Vzhledem ke stávajícímu systému distribuce bude od května upraveno jejich fungování tak, aby byla zajištěna pohotovost při dodávkách a nebylo nutné hasiče vytěžovat přímo ve skladech v době, kdy není žádný závoz avizován.

„Nastavení fungování dobrovolných hasičů v rámci distribuce ochranných prostředků a dezinfekce považuji za ohromný úspěch. Podařilo se nám vytvořit systém, který byl schopný pružně reagovat na často pozdně hlášené dodávky do centrálního skladu v Chrudimi. V něm se materiál ihned evidoval a distribuoval dále do území, na čemž mají hasiči lví podíl. Zároveň se díky nim podařilo velmi rychle distribuovat dezinfekční prostředky přímo od výrobce, k čemuž bylo využito 49 dopravních automobilů v rámci jednoho dne,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Po dohodě s krajským starostou dobrovolných hasičů Josefem Bidmonem budeme upravovat služby tak, abychom nedrželi hasiče ve skladech v Litomyšli a Ústí nad Orlicí každý den v momentě, kdy není avizován závoz ani distribuce do území. Chrudimský sklad bude i v květnu pokračovat s každodenní službou a noční pohotovostí,“ řekl hejtman Netolický.

„Do konce dubna budou hasiči v Litomyšli a Ústí nad Orlicí pracovat dle původního rozpisu, kdy denní směna zaváží materiál dle potřeby a noční směna je připravena v pohotovosti na telefonu. Od května budou denní směny pouze dvakrát týdně bez noční služby. Samozřejmě i v těchto skaldech bude zajištěna pohotovost v případě urgentní potřeby distribuovat jakýkoliv materiál,“ sdělil krajský starosta dobrovolných hasičů a krajský zastupitel Josef Bidmon.

zdroj: Pardubický kraj