Anketa Město pro byznys zná svého vítěze pro rok 2016

Anketa Město pro byznys zná svého vítěze pro rok 2016

1574
Sdílejte

Devátý ročník srovnávacího výzkumu město pro byznys zná svého vítěze. První místo patří Pardubicím, Lanškrounu patří druhé místo a třetí skončili Svitavy. Ceny převzali zástupci úspěšných měst v Pardubicích dne 23. února.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí letos již podeváté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom. Data vyhodnocuje agentura pro informace a analýzy Datank. Hodnocení se dělí do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

K vítězství Pardubic přispělo především skvělé hospodaření radnice, která ve všech kritériích hodnotících podnikatelské prostředí výrazně vyčnívá nad ostatními městy regionu.

Tak jako v loňském roce, i letos, se na druhém místě umístil Lanškroun. Lanškroun se do popředí dostal díky velkému počtu firem, nízké nezaměstnanosti, kvalitnímu iRatingu a pro region typicky nízké dani z nemovitosti. „Výborné umístění města Lanškroun ve srovnávací soutěži Město pro byznys je výsledkem vzájemné spolupráce městské samosprávy, podnikatelského sektoru a úředníků MÚ. Také si velice vážím podpory firem v oblasti vzdělávání na Lanškrounsku. Všem zmíněným velice děkuji za spolupráci a podporu rozvoje našeho města,“ uvedl starosta Lanškrouna Radim Vetchý, během přebírání ceny.

Třetí Svitavy se pak mohou pyšnit největším počtem studentů v odborném vzdělávání a pro podnikatelský přístup podporují také nízkými poplatky.

Agentura CzechInvest vyhlásila v rámci devátého ročníku výzkumu Město pro byznys novou kategorii nazvanou Investičně atraktivní region. Vítězem prvního ročníku se ve východočeském regionu staly Svitavy.