Alkohol za volant nepatří! Land Rover skončil v řece, řidič s 2,38...

Alkohol za volant nepatří! Land Rover skončil v řece, řidič s 2,38 promile! Ford na střeše, řidič s 1,58

4436
Sdílejte

Opilý řidič s vozidlem Land Rover v pátek 28.4.2017 po 17. hodině najel zadními koly za okraj komunikace a poté sjel s vozidlem do koryta řeky Úpy na parkovišti v Peci pod Sněžkou. Čtyřiapadesátiletý řidič skončil v nemocnici a přišel o řidičský průkaz. Provedená dechová zkouška na alkohol byla u něho pozitivní, ukázala 2,38 promile.

dopravni-nehoda-pec-pod-snezkou-1dopravni-nehoda-pec-pod-snezkou

Další opilec havaroval v sobotu 29.4.2017 večer mezi obcemi Jánské Lázně a Černý Důl. Dvaašedesátiletý muž při průjezdu levotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel vpravo mimo komunikaci a tam narazil do hliněného břehu a několika vzrostlých stromů. Po nárazu se vozidlo Ford převrátilo na střechu. Řidič byl ošetřen a poté hospitalizován v nemocnici pro lehké poranění. Lustrací dopravní policisté zjistili, že není držitelem řidičského průkazu a také to, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Muž nadýchal 1,58 promile.

dopravni-nehoda-1-5-2017-1dopravni-nehoda-1-5-2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oba případy řeší policisté Dopravního inspektorátu v Trutnově.

I trutnovští policisté v sobotu 29. dubna 2017 večer při běžné kontrole odhalili nezodpovědného řidiče v Horské ulici v Trutnově.
Sedmadvacetiletý řidič usedl opilý za volant vozidla Audi A6. I on měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. Policisté mu naměřili 1,03 promile alkoholu v dechu.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční pobyt ve vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest.

Zdroj: PČR