AKTUALIZOVÁNO – Nedělní tragédie na přejezdu u Hradce Králové – bohužel zahynula...

AKTUALIZOVÁNO – Nedělní tragédie na přejezdu u Hradce Králové – bohužel zahynula celá rodina, včetně dvou dětí

11438
Sdílejte

Při nedělní odpolední nehodě na přejezdu v Černožicích u Hradce Králové zahynuli čtyři lidé – dva dospělí a bohužel dvě děti, všichni zůstali na místě mrtví. Cestovali osobním vozem Škoda Fabia, který vjel do cesty spěšnému vlaku. Na této trati vlaky jezdí až stokilometrovou rychlostí. Přejezd chrání výstražná světla.

Ve vlaku v době srážky cestovalo cca 80 cestujících. Hasiči na místo nehody vyslali evakuační autobus, který cestující z vlaku odvezl do Hradce Králové.

Náraz byl tak silný, že osobní vůz před sebou vlak tlačil více jak 300 metrů. TV Prima uvedla, že dětem bylo 5 a 8 let. Rodičům pak 32 a 47 let.

Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací bez závor,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Příčiny a okolnosti nehody zjišťovali inspektoři na místě nehody. Zabývali se mimo jiné tím, zda bylo světelné signalizační zařízení na přejezdu funkční. „Dle prvotního šetření Drážní inspekce na místě mimořádné události bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti,“ uvedl večer Drápal.