Královéhradečtí hasiči zasahovali u výbuchu plynu na Smetanově nábřeží

Královéhradečtí hasiči zasahovali u výbuchu plynu na Smetanově nábřeží

1528
Sdílejte

Dnes v pondělí 30.10.2017 kolem tři čtvrtě na dvě odpoledne byl na operační středisko hasičů nahlášen výbuch plynu v bytě na Smetanově Nábřeží v Hradci Králové.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální požární stanice v Hradci Králové a stanice Hradec Králové – Pražská a také dobrovolní hasiči z Třebše. Po příjezdu k události hasiči zjistili, že se jedná o výbuch plynu v bytě v prvním nadzemním podlaží vícepatrového bytového domu. V době výbuchu se v bytě zdržovaly dvě osoby, konkrétně žena a její dítě. Obě skončily v péči zdravotnické záchranné služby, zdravotníci je na místě ošetřili a posléze převezli do zdravotnického zařízení. Samotný byt byl výbuchem masivně poškozen.

Hasiči odpojili byt od plynu a elektrické energie a neprodleně provedli průzkum objektu, zda nedošlo ke zranění dalších osob. To se nepotvrdilo. Následně pomocí detekčních přístrojů hasiči měřili koncentraci plynu v dalších bytech. Z preventivních důvodů byly evakuovány osoby ze tří bytů ve vyšších nadzemních podlažích.

Na místo se dostavil statik, který posoudí míru poškození budovy. Přítomen je také hasičský vyšetřovatel, který by svým šetřením měl přispět k určení příčiny vzniku události.

Text: mjr. Mgr. Ondřej Sezima
Foto: HZS Královéhradeckého kraje
vybuch-plynu-smetanovo-nabrezi-hradec-kralove-3vybuch-plynu-smetanovo-nabrezi-hradec-kralove-2vybuch-plynu-smetanovo-nabrezi-hradec-kralove-1vybuch-plynu-smetanovo-nabrezi-hradec-kralove