34.ročník veteránského gymnastického závodu O Trautenberkův korbel

34.ročník veteránského gymnastického závodu O Trautenberkův korbel

1554
Sdílejte

Gymnastická veteraniáda se nesla v duchu motta : „Není důležité zvítězit, ale vydržet!“

Kdo přišel v sobotu 9.března 2019 po osmé hodině ranní do tělocvičen ZŠ Komenského v Trutnově, určitě neprohloupil. Gymnastický oddíl Spartak Trutnov zde totiž uspořádal již 34.ročník veteránského gymnastického závodu O Trautenberkův korbel, jehož zakladatelem je pan Václav Hejzák.

A jak vlastně samotný závod vypsaný pro seniorské cvičence vypadá?
Jedná se o soutěž dvoučlenných družstev ve volitelném dvojboji. Do výsledku se započítávají nejlepší výsledky každé závodnice ( závodníka ) na dvou nářadích. K dobru je závodníkům bonifikace za věk podle vzorce (2000-rok narození)/10.
Letos byla nově vypsána i kategorie 60+ a předsedkyně oddílu Ludmila Oravcová tak mohla za předvedené výkony pogratulovat k prvnímu místu vítězům Marcele Münsterové a Milanovi Dušánkovi. Je obdivuhodné vidět, že když vás pohyb baví, dá se cvičit i když už vám není dvacet.
V neskutečné formě se předvedla i dvojice Hana Jarošová – Věra Sáblíková a zaslouženě se postavila na stupínek nejvyšší. Svými precizními a procítěnými výkony zopakovala tato dvojka loňské vítězství a sklidila obrovský potlesk od diváků.
Přítomní tleskali i vystoupení dua Lída Oravcová – Kája Hellingerová, kterým bodové ohodnocení přineslo stejně jako loni stříbro.
Pomyslnou bronzovou medaili vysoutěžila pro letošek nově vytvořená smíšená dvojice Eliška Krejčí – Radek Horák. Zatímco Elza je zkušenou gymnastickou a teamgymovou závodnicí, trenérkou i rozhodčí, pro Radka byl tento start premiérový. Že je Radek jako úspěšný trenér trutnovského oddílu HIGHLANDERS pohybově všestranně nadaný potvrdil jak na kruzích, tak na akrobacii. A kdo ví, třeba na přesrok překvapí sestavou na prostných  s hudebním doprovodem skupiny Rammstein.
Během dopoledního Korbelového klání proběhl současně i Okresní přebor ve sportovní gymnastice jednotlivců, dorostenek, starších žákyň a chlapců.
Mezi chlapci si titul Okresního přeborníka vybojovali Antonín David a Matyáš Burýšek. Stříbro získali Karel Toman a Šimon Krátký, v děvčatech pak druhé místo patřilo Pavlíně Hellingerové a Adéle Valterové.

Po obědě pokračoval závodní maraton kategoriemi žactva. Z mladších závodnic a závodníků však na medailovou příčku dosáhli jen Laura Svítková a Antonín Škoda, skončili třetí.
Doufejme, že se soutěžícím bude dařit lépe na Krajském přeboru, který se uskuteční 13.dubna 2019 v Trutnově. Na kraji už půjde o postup mezi republikovou špičku, pouze první čtyři závodnice či závodníci každé kategorie se probojují na MČR do Doubí u Třeboně.

Popřejme tedy hodně štěstí a dostatek času a elánu k vylepšování závodních sestav.