11. ročník Vinobraní na Kuksu – sobota 9. září 2017

11. ročník Vinobraní na Kuksu – sobota 9. září 2017

2599
Sdílejte

Pokud se veřejná společenská akce opakuje již pojedenácté za sebou, nebude to jen tak. Spojení genia loci barokních staveb na svazích Labe vybudovaných Františkem Antonínem Šporkem a nápoje, který si lidé prokazatelně vyráběli již před 8000 lety (starší snad bude jen voda), zaručuje každoročně výjimečný kulturní a gastronomický zážitek všem návštěvníkům.

Jedenáctý ročník Vinobraní na Kuksu se letos bude konat v sobotu 9. září. Připraveny jsou skvělé ochutnávky vín, občerstvení s vínem se snoubící, jarmark nebývalého rozsahu a doprovodný kulturní program pro dospělé i pro děti. Jako každoročně přijde chvíle, kdy poteče víno po barokním schodišti a zdarma budou moci ochutnat návštěvníci víno ve vinných lázních.

PROGRAM VINOBRANÍ NA KUKSU

09:00 VSTUP DO AREÁLU
09:30 – 18:00 Areál Hospitalu Kuks
pochůzková degustace vybraných českých, moravských a zahraničních vinařů, bohatý řemeslný jarmark, atrakce pro děti
10:00 Zahájení vinobraní – Moderuje Martin Karlík
10:10 Vinné lázně na parkovišti „pod kaštany“ otevření vinných pramenů pro návštěvníky zdarma
10:00 – 11:00 Podium na nádvoří Hospitalu
10:00 – 11:00 Hudební skupina Maxíci (po skončení autogramiáda a focení s dětmi) 11:15 – 12:15 Nezávislý hudební spolek Wječná žízeň
13:00 Kaskádové schodiště v obci Kuks
slavnostní puštění vína po schodišti jako za časů hraběte Šporka
13:45 – 14:45 Podium na nádvoří Hospitalu
koncert kapely VYPSANÁ FIXA
15:15 – 16:15 Podium na nádvoří Hospitalu
kapela Plán B
16:45 – 17:45 Pódium na nádvoří Hospitalu
Trní na Větvi – folková kapela z Boskovic

Vstupné 200 Kč ( v ceně vstupenky je sklenička zdarma, neomezená konzumace ve vinných lázních, bohatý jarmark a doprovodný kulturní program, prohlídka Hospitalu ) Prohlídku Hospitalu je nutné si objednat v pokladnách Hospitalu na určitý čas.

Děti do 15 let v doprovodu rodičů zdarma.

POZOR V LETOŠNÍM ROCE BUDOU POKLADNY UMÍSTĚNY I V OBCI KUKS (ve všech pokladnách si můžete jak zakoupit vstupenky, tak vyměnit své vstupenky z předprodeje)

Využít bude možné pokladnu nad vinicí, pokladnu u hřiště, pokladnu v obci směr od Stanovic a pokladnu u Labe. V pokladně u hřiště a u Labe budou i zvlášt zřízeny pokladny pouze na výměnu vstupenek z předprodeje.

Parkování je možné opět na fotbalovém hřišti, v prostorách nad vinicí a na louce při příjezdu ze Stanovic. Upozorňujeme, že parkování přímo u Hospitalu Kuks není možné!