Hradec zcela převálcoval Kladno – report z hokejového utkání

2211
Sdílejte

Extraliga vstoupila do poslední čtvrtiny. Hradec tuto čtvrtinu odstartoval v neděli v Liberci, kde padl jasně 1:5. Šance na další body se mu ale naskytla hned v úterý, když pod Bílou věž přijeli kladenští Rytíři v čele s Jaromírem Jágrem. Kladno je 11. a Hradec se nyní nachází na 9. příčce. Oba týmy teda potřebují sbírat body.

Před úvodním buly předali Miroslav Schön s Alešem Kmoníčkem pohár DHL hradeckým juniorům, kteří vyhráli juniorskou DHL Extraligu. Zápas začal z obou stran opatrně, na mužstvech byla znát nervozita a strach z výsledku. Nepřicházely žádné šance, až v polovině třetiny se dostal do protiútoku Tomáš Kaut, ale byl faulován hradeckým hráčem. Kladno následující přesilovku nevyužilo. Rytíři následně nesouhlasili s rozhodčím ohledně vyloučení svého hráče, tak se strhla šarvátka, kde došlo i na pěsti. Zato Mountfield početní výhodu využil. Jakub Lev našel Lukáše Cingela v kruhu, a ten z první vystřelil a poslal domácí do vedení – 1:0.
Hradec si euforii a tlak přenesl i do druhé třetiny, byl lepší. Hosté se sice snažili dostat do šancí, nicméně nic zásadního nevytvořili. Zato Mountfield brzy přidal další trefu, Chalupa se dostal až před bránu a přihrávkou našel úplně volného Kevina Klímu, který dorazil puk do prázdné brány – 2:0. Domácí nadále tlačili, odměnou jim byl po pár minutách další gól. Kladenský gólman si se střelou Gaspara ještě poradil, ale s dorážkou Jakuba Lva už nikoliv – 3:0. Až na konci třetiny se dostalo do mírného tlaku Kladno, ale ani s přesilovkou ho nedokázalo přetavit v gól.

Poslední třetina nepřinesla nic nového, Matěj Chalupa se dostal do úniku, jenže neuspěl. Následně se do akce dostali Petr Poppel a Michael Gaspar, který dostal přihrávku a překonal kladenského Godlu – 4:0. Po čtvrtém zásahu Mountfield postupně tlumil svůj výkon, čehož se snažili využít hosté. Nicméně v kladenské přesilovce nijak nehrozili, paradoxně Jakub Lev byl kousek od pátého zásahu Hradce. Už to vypadalo na jasný výsledek a vychytanou nulu pro Mazance, nicméně Kladno dostalo ještě jednu přesilovku, ve které 13 vteřin před koncem sebral Mazancovi nulu zakončující Brendan O‘ Donell.
Hradec Králové tedy zvítězil poměrně hladce 4:1, připsal si důležité tři body do tabulky a vrátil se na 8. příčku, jelikož přeskočil Zlín. Lvi mohou přidat další body na konto v pátek, když zajíždí do Plzně. Před svými fanoušky se představí v neděli, kdy od 15:00 sehraje letošní poslední derby se svým odvěkým rivalem z Pardubic.