Hradec si v pátek mohl vychutnat první letošní vítězství ve své aréně

1721
Sdílejte

Páteční duel 3. kola Tipsport Extraligy nabízel pod Bílou věží slibnou podívanou. Do Hradce Králové totiž dorazil další silný soupeř, HC Škoda Plzeň. Tento klub stejně jako Mountfield reprezentuje ČR v Lize mistrů a v loňském ročníku tuzemské ligy došel až do semifinále, kde ho v 7. zápase vyřadil Třinec. Vzhledem ke kvalitě plzeňského kádru se očekává, že i letos bude patřit na nejvyšší místa v tabulce. Na kontě má zatím porážku 6:7 v prodloužení od Sparty a domácí výhru 2:0 proti Litvínovu. Škodovka má tedy nyní 4 body.

Hradci se po neúspěšném prvním kole proti Liberci (3:6) podařilo vyhrát v Kladně poměrem 5:2 a má tak na kontě také jedno vítězství a jednu porážku, ale o bod méně než Plzeň.
Do utkání vstoupili hradečtí hokejisté velmi aktivně, hned v první minutě hry dostali k dispozici přesilovou hru. Tu bleskurychle využili, Aleš Jergl nenápadnou střelou téměř z úrovně brankové čáry poslal Mountfield do vedení 1:0. To ovšem nevydrželo příliš dlouho, o dvě minuty později Tomáš Mertl bekhendovou střelou z pravého kruhu překonal domácího Mazance v brance a vyrovnal – 1:1. Hrálo se dál ve velkém tempu, střelu Filipa Pavlíka procpal těsně nad betonem plzeňského gólmana Jordan Perret až do sítě – 2:1. I přes další šance Hradce dokázala Škodovka opět vyrovnat. Střelu Milana Gulaše tečoval Tomáš Mertl a Mazanec tak podruhé lovil puk ze své klece -2:2. Tento stav vydržel necelou minutu, domácí kapitán Radek Smoleňák vypálil nepřesnou ostrou střelu do zadního mantinelu, odkud se ale puk odrazil zpátky před prázdnou plzeňskou bránu a Rudolf Červený se nemýlil – 3:2.
Na začátku druhé třetiny se hosté hnali za vyrovnáním, ve vlastním oslabení ujeli do přečíslení tři na jednoho a následně nevyužil samostatný únik Kodýtek. Hradec se oklepal a v další početní výhodě navýšil své vedení, když střelu Petra Zámorského uklidil do sítě jemnou tečí Radek Smoleňák. Početní výhody se dočkala také Plzeň, nicméně ji využít nedokázala. Útočný hokej z obou stran pokračoval, Adam Kubík projel plzeňským pásmem a zakončil do horního růžku brány a svým prvním gólem v české nejvyšší soutěži zvýšil už na 5:2. V závěru třetiny Západočeský Straka skolil kros-čekem Radovana Pavlíka, který nedohrál zbytek utkání. Tohoto nedovoleného zákroku si všiml i na ledě přítomný Richard Nedomlel a tak došlo i na pěsti. Oba pánové si tak šli na 16 minut posedět na trestnou lavici.
Třetí dějství začalo další využitou přesilovkou domácích, kdy Rudolf Červený přesnou přihrávkou naservíroval gól najíždějícímu Radkovi Smoleňákovi, který od druhé tyčky překonal bezmocného plzeňského brankáře – 6:2. Zdálo se být hotovo, hra se zklidnila. Hosté v polovině třetiny vyměnili gólmany, a tento tah se jim z psychické stránky velice vyplatil. Škodovka se zvedla, dostala k dispozici početní výhodu a k jejímu využití jí napomohlo i štěstí. Milan Gulaš vypálil z levého kruhu, Mazancovi puk vypadl a z brankové čáry si ho nechtěně srazil do sítě Mislav Rosandič – 6:3. Hradecký Smoleňák mohl krátce na to završit hattrick, vychytal ho ale čerstvý strážce plzeňské klece. Plzeň se nicméně dál snažila a dvě minuty před koncem procpal Petr Straka puk přes beton gólmana Mountfieldu a rozdíl se snížil na pouhé dvě branky – 6:4. V poslední minutě již hradečtí fanoušci aplaudovali svému týmu, nicméně museli sledovat zakončení Petra Kodýtka pod horní tyč a změnu skóre už na 6:5. Hosté už vyrovnat nestihli, a tak si Hradec mohl vychutnat první letošní vítězství ve své aréně.
Po této přestřelce tak má Mountfield na kontě 6 bodů a náleží mu 7. místo extraligové tabulky. V neděli ho čeká zápas s velkým Z, vyrazí totiž na led rivala z Pardubic. První východočeské derby letošní sezóny startuje v 17:00. Ani následující program nebude pro hradecké hokejisty lehký, v pátek 27.9. přivítají doma pražskou Spartu a v neděli 29.9. je čeká úřadující mistr Třinec.