Hradec přerušil černou sérii porážek, porazil Litvínov – report z hokejového utkání

2145
Sdílejte

Na královéhradeckém zimním stadionu není vůbec veselo. Domácí Mountfield prohrál posledních 5 extraligových utkání v řadě, naposledy v pátek padl 2:3 po prodloužení v Brně. Nachází se na 8. místě, ovšem kluby z 9. -11. místa mu dýchají na záda. V neděli měli domácí hokejisté další šanci na přerušení této černé série, pod Bílou věž totiž dorazila Verva Litvínov. Té se nedaří podobně jako Hradci, a je předposlední.
V začátku utkání byla na obou týmech znát nervozita z předešlých nevydařených partií. Hradec si hned v první minutě vyzkoušel početní výhodu, nicméně nijak nezahrozil. Naopak v ní byl aktivnější Litvínov, když nepříjemně pálil Jarůšek. Verva byla mírně aktivnější, ovšem žádné další příležitosti si nevypracovala. Naopak domácí Radek Pilař nenápadnou střelou od modré dostal puk do sítě a otevřel skóre zápasu – 1:0. Najednou se Mountfield stal aktivnějším a hrozil dál. Jergl se ocitl v situaci dva na jednoho, ale hostující gólman Honzík jeho pokus pokryl. Další branka už v této třetině nepadla.

Zato hned po úvodním buly druhé třetiny po chybě v obraně hostů projel Smoleňák až před Honzíka a krásným blafákem poslal Hradec do dvoubrankového náskoku – 2:0. To domácím dodalo potřebný klid na hokejky. Vytvářeli si další šance, Smoleňák z mezikruží trefil jen gólmana Vervy a zanedlouho poté z podobného prostoru Pavlík trefil tyčku. Litvínov selhával, po dlouhém zámku v pásmu si trenér Šlégr vybral oddechový čas. Následně se pak Smoleňákova rána odrazila k Lukáši Cingelovi, který vymetl horní růžek branky -3:0. Po dalších dvou minutách udělala hostující obrana další obrovskou chybu, po které jel sám na Honzíka Matěj Chalupa a mezi betony poslal puk do branky – 4:0. V utkání nechyběla ani bitka, pustili se do sebe Chalupa s Jánošíkem. Těsně před sirénou v přesilovce snížil střelou z pravé strany František Lukeš – 4:1.
Ve třetí třetině začala aktivita Hradce postupně upadat. Začal se totiž soustředit na defenzivu. Verva se těžko dostávala do šancí, přesto snížila. Viktor Hübl získal puk v mezikruží a tvrdou bombou vymetl všechny pavučinky z Mazancovy branky – 4:2. Litvínov si vytvořil mírný tlak a snažil se vyrovnání. Na závěr dokonce odvolal gólmana, nicméně se do prázdné branky trefil Tomáš Vincour – 5:2. O vítězi už bylo jasno, ovšem prohlédnou akci ještě stihl zakončit do sítě Radek Smoleňák – 6:2.

Hradec tedy dokázal přerušit černou sérii pěti porážek v řadě, porazil Vervu Litvínov 6:2. Zůstává na 8. místě s 30 body. Nicméně v následujících kolech to vůbec nebude mít jednoduché, v úterý vyrazí do Mladé Boleslavi a v pátek do Karlových Varů. Na domácím ledě se Mountfield představí v neděli 1.12. v 16:00 proti Olomouci.
Ve středu se Mountfieldu povedl velký úspěch, v odvetě osmifinále Ligy mistrů v Mannheimu dokázal uhrát remízu 1:1, tedy v celkovém součtu za oba zápasy vyhrál 2:1 a postupuje do čtvrtfinále, takže patří mezi 8 nejlepších týmů v Evropě. Čtvrtfinále si zahraje proti švýcarskému Zugu, v úterý 3.12. v 18:00 na domácím ledě a v úterý 10.12. na ledě soupeře. Rozhodovat bude opět celkový součet branek za obě utkání.