Důležité body pod Bílou věží. Hrádec zvládl na výbornou zápas proti Mladé...

Důležité body pod Bílou věží. Hrádec zvládl na výbornou zápas proti Mladé Boleslavi

1974
Sdílejte

V rámci 9. kola Tipsport Extraligy nastoupili v pátek hokejisté Mountfieldu proti Bruslařskému klubu z Mladé Boleslavi. Hradečtí nutně potřebovali bodovat, prohráli totiž třikrát v řadě a tabulkou se propadli až na 10. místo. Neměli ale vůbec jednoduchou misi, Bruslaři se nacházeli na pohodlném 3. místě se ztrátou dvou bodů na vedoucí příčku. Hradci pomohly také nové posily, během týdne kádr doplnil obránce Conor Allen a útočník Kevin Klíma.
Zápas začal v rychlém tempu, oba celky dobře bruslily a napadaly. První příležitost měli na holi Středočeši, když se vydali do úniku dva na jednoho. Žejdl ovšem nezpracoval přihrávku a ani nezakončil. Následně se do akce vydal Matěj Paulovič, který v téměř samostatném nájezdu ztroskotal na připraveném betonu brankáře Krošelje. Aktivní hokej pokračoval, ale šancí postupně ubývalo. Do slibné pozice se sice dostal Matěj Chalupa, ale svým bekhendovým pokusem mířil vysoko nad. Na straně Boleslavi se mohl prosadit Vondrka, ale vychytal ho hradecký Mazanec. Po první třetině se tedy šlo do kabin za bezgólového stavu.

Do druhé třetiny vstoupil Hradec aktivněji než soupeř, ovšem žádná vyložená šance nepřicházela. Aktivita se ale přesto vyplatila, když střelu Matěje Pauloviče dokázal ze skrumáže před brankou rychle dorazit do sítě Lukáš Cingel – 1:0. Díky nepřehledné situaci v brankovišti, odkud gól padl, si trenéři Mladé Boleslavi vyžádali trenérskou výzvu pro podezření z postavení útočícího hráče v brankovišti. Rozhodčí pouze potvrdili gól a Boleslav tak přišla o možnost oddechového času. Středočeši mohli vzápětí srovnat z protiútoku, ale Mazanec byl i tentokrát pozorný. Postupně šancí opět ubývalo, slibnou příležitost si vypracoval Koukal, ovšem Krošelj puk za svá záda odmítl pustit.

Do třetí třetiny už vstoupily obě mužstva v pomalejším a opatrnějším tempu. Hráči si moc dobře uvědomovali, že jedna chyba může hodně znamenat, soustředili se hlavně na obranu. Až po pár minutách se do zajímavého úniku dostal Smoleňák, ale z bezprostřední blízkosti Krošelje nepřekonal. Následně ujel i Matěj Paulovič, i ten ovšem obrovskou šanci nedokázal proměnit. Následně hned po vhazování vystřelil Rudolf Červený a trefil krásně horní růžek brány – 2:0. Od této chvíle se Hradec vrhl do defenzívy, snažil se odrazit závěrečný tlak a nápor Boleslavi. Žádné větší ohrožení ale nepřišlo, ani po odvolání Krošelje z branky. Mountfield tedy  vítězí 2:0.

Pro hradecké hokejisty je to velmi cenné vítězství, po téměř celou dobu zápasu měli převahu, ale Boleslav držel ve hře skvěle chytající Krošelj. Gólman Mountfieldu Marek Mazanec slaví první vychytanou nulu v této sezóně. Lvi se tedy posouvají na 6. příčku tabulky, v neděli v 18:00 budou moci opět na domácím ledě získat další body, přijede totiž HC Energie Karlovy Vary. Ve středu 16.10. v 17:00 čeká Hradec poslední zápas základní skupiny H Ligy mistrů, pro postup mu stačí jakékoliv vítězství z tohoto utkání. I tento zápas odehraje ve své domácí aréně.