Cyklistická sezóna začíná, ČD otevírají v Pardubickém kraji půjčovny kol

Cyklistická sezóna začíná, ČD otevírají v Pardubickém kraji půjčovny kol

3327
Sdílejte

Se začátkem turistické sezóny otevírají České dráhy půjčovny kol také v Pardubickém kraji.  Celkem 18 půjčoven kol Českých drah bude od dubna až do konce října sloužit zájemcům o poznávání Pardubického kraje. Podobně jako v předchozích letech budou i letos v provozu půjčovny kol na hlavním nádraží v Pardubicích, v České Třebové, Chrudimi a Letohradu. Vracení kol a výpůjčky po předchozí rezervaci budou navíc možné v dalších čtrnácti větších stanicích od Přelouče až po Moravskou Třebovou. S vypůjčenými bicykly je možné naplánovat řadu zajímavých tras malebnou krajinou Polabí, Železných hor nebo podhůří Orlických hor, a to bez starostí z přepravy kol na místa výletů. Podobná služba funguje také na území Královéhradeckého kraje

Jízdní kola budou umístěna ve stanicích Pardubice hl.n., Chrudim, Česká Třebová a Letohrad. Cykloturisté si ale můžou předem domluvit vyzvednutí nebo vrácení kola také ve stanicích Brandýs nad Orlicí, Hlinsko v Čechách, Choceň, Jablonné nad Orlicí, Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová, Polička, Přelouč, Slatiňany, Svitavy, Ústí nad Orlicí město, Žamberk a Žďárec u Skutče. V půjčovnách kol jsou k dispozici také dětská kola, dětské cyklosedačky a koloběžky. Kromě půjčovny na pardubickém hlavním nádraží, která je otevřena celoročně, budou všechny ostatní pobočky fungovat od 1. dubna do 31. října. Rezervace jsou možné denně od 7 do 18 hodin na telefonním čísle 725 752 148 nebo e-mailu PCEpujkol@zap.cd.cz.Vyrazit na výlet s vypůjčeným kolem ČD je velmi pohodlné. Zákazník se nemusí starat o přepravu kola do výchozího místa výletu a vypůjčený bicykl může vrátit v jiné půjčovně ČD v rámci Pardubického kraje, kterou nahlásí při výpůjčce kola. Zájemcům jsou nabízena kvalitní trekingová a horská kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si můžou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému zapůjčení jízdního kola.Podrobnosti o cyklopůjčovnách ČD a dalších službách pro cyklisty jsou na webu www.cd.cz/cdbike.

Ceník služeb v cyklopůjčovnách ČD v Pardubickém kraji (platí od 1. dubna do 31. října 2017)

nájemné

pro 1 osobu (kolo nebo koloběžka)

pro skupinu

(2 – 5 kol)

celodenní

150 Kč / 120 Kč*

400 / 320 Kč*

2 a více dní

násobek ceny za 1 den

dětské kolo

150 Kč / 120 Kč*

dětská cyklosedačka

25 Kč / kus / den

půjčení přilby

25 Kč / kus / den

vratná kauce

1 000 Kč / 1 kolo

2 000 Kč / skupinu

* Pro držitele In Karty nebo cestující s jízdenkami Interrail nebo Eurail.

Cyklopůjčovny Českých drah jsou mezi zákazníky velice oblíbené. V Pardubickém kraji loni využilo tuto nabídku celkem 319 zákazníků, oproti roku 2015 asi o 60 více. Nejvyužívanější byla půjčovna v České Třebové, kde si kola vypůjčilo 63 zákazníků. Oblíbené byly loni také pobočky v Moravské Třebové (53 výpůjček), Letohradu (50 výpůjček) a Chocni (39 výpůjček)

 
zdroj: www.cd.cz

cdbike-pujcovny-kol-ceske-drahycdbike