Akce na tento víkend – 13. – 14. října 2018

Akce na tento víkend – 13. – 14. října 2018

Kam o víkendu v sobotu 13. a neděli 14. 10. 2018 ve východních Čechách – přehled akcí, které Vám doporučujeme

11. – 14. října – PODZIMNÍ MĚSTSKÉ SLAVNOSTI – 2018 PARDUBICE – OSLAVY 100. VÝROČÍ VZNIKU ČSR

Máme pro Vás pozvánku na další ročník podzimní části městských slavností, letos v duchu 100. výročí vzniku Československa. Tomu odpovídá i velmi hezký a nabitý program pro všechny generace, jehož součástí bude nad rámec tradičních součástí slavností i prvorepubliková kavárna, staročeské tržiště, dobová módní přehlídka nebo projížďky mašinkou po Pardubicích. Tradiční ohňostroj v předvečer Velké pardubické steeplechase, který se ponese v duchu trikolory. Více informací v tomto článku

sobota 13. října – 25. ročník Kopidlenský kvítek – Kopidlno

KOPIDLENSKÝ KVÍTEK – výstava: 25. ročník KOPIDLENSKÉHO KVÍTKU. Více informací v tomto článku

sobota 13. října – Den lesní techniky – Městské lesy Hradec Králové

V sobotu 13. října – Vás v městských lesích Hradce Králové čeká další ročník akce s názvem Den lestní techniky. Stanoviště s technikou a doprovodným programem pro děti i dospělé, jsou rozmístěny po trase od skladu palivového dříví (za psím útulkem v Malšovicích) k bufetu U Vlka. Více informací v tomto článku.sobota 13. října Drakiáda na letišti Žamberk

Aeroklub Žamberk vás srdečně zve na DRAKIÁDU. Kde? Letiště Žamberk 13. 10. 2018 od 13:00 hodin. Více informací v tomto článku.

sobota 13. října Polabinská drakiáda – Pardubice

Zveme Vás na Polabinskou drakiádu v sobotu 13. října od 14 do 17 hodin na pravém břehu Labe mezi mosty P. Wonky a Kpt. Bartoše. Více informací v tomto článku.
sobota 13. října – Tajemný Kuks – Večer s živými obrazy

Večer s živými obrazy v prostorách hospitálu Kuks. S historickými postavami – mezi kterými nebude chybět sochař Matyáš Bernard Braun ani sám František Antonín hrabě Špork – podíváte se do hrobky, kostela, lékárny, lapidária i do zahrad. Více informací v tomto článku.

neděle 14. října – DRAKIÁDA NA DUBINĚ – PARDUBICE

Zveme Vás na drakiádu, která je pro Vás připravena v neděli 14. října na centrálním parku na Dubině. Od 13:30 do 16:30 jsou pro Vás připraveny soutěže, zábava, hry a také výroba a pouštění draků.

neděle 14. října – 128. VELKÁ PARDUBICKÁ S ČESKOU SPOŘITELNOU – PARDUBICE

Každá dostihová dráha má svou atmosféru. Nedostižná a zcela specifická je v Pardubicích, kde se běhá jeden z nejtěžších překážkových dostihů evropského kontinentu – Velká pardubická steeplechase. Více informací v tomto článku.